Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Adam Valový
18. prosince 2020
2 minuty čtení

Jak si v dnešní době nejlépe odpočinout? Samozřejmě v přírodě. A to i v nižších teplotách. Krásu vinných stezek na Pálavě totiž budete obdivovat v kteroukoli roční dobu. Ale jeden den vám na tyto výlety určitě stačit nebude. Dopřejte si delší odpočinek a vsaďte na penzion Pavlov, který vám poskytne příjemné soukromí, a ještě příjemnější ubytování.

Ubytování v podhradí

Penzion Pavlov se nachází v malebném prostředí pod zříceninami hradu Děvčičky a Děvín. Obdivovat zde budete nejenom okolí, ale i bohatou historii, a hlavně mistrovskou práci lokálních vinařů, jejichž prémiové kousky ochutnáte v jednom z místních sklípků a vináren. Spojení všech těchto aspektů dělá z Pálavy místo, kde si skvěle odpočinete a zrelaxujete se po celodenní túře dechberoucí přírodou.

Příjemný večer v restauraci

Pokud si po celém dlouhém dni chcete kromě skvělého vína dopřát také romantickou večeři, využijte hotelovou restauraci a vinárnu. A v případě touhy si osvojit i nějaké nové informace, zúčastněte se degustace vín s odborným výkladem. Tak se nejlépe připravíte na další den, který věnujte například výletu do nejznámější vinařské oblasti, do města Mikulova.

Vyrazte do Mikulova

Mikulov je známý nejenom díky svým skvělým vínům, ale i díky tomu, že lidé jsou zde uvolnění, nikdo nikam nespěchá – a ne nadarmo se říká, že se tady čas měří jinak. Klidně si dopřejte skleničku vína ke snídani a budete se cítit jako v jižních vinařských provinciích. Po celém dni si můžete užít přehlídku cimbálové muziky, kterou o víkendu nabízí ubytování Pavlov. Nasajete tak tu pravou moravskou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete.

Pálava je prostě nejlepší vinařská oblast, kterou byste měli alespoň jednou za život navštívit. A nikdy toho nebudete litovat.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky