Bydlení a styl

Proč se lidé zajímají o rekonstrukci střechy?

Střecha představuje nenahraditelnou součást každého rodinného domu, administrativní budovy, chaty, chalupy a jakéhokoliv jiného objektu. Střecha má praktickou i ochrannou funkci, současně se však jedná o dominantní architektonický prvek. V následujících řádcích vám prozradíme, kdy se pustit do rekonstrukce střechy, co všechno je nezbytné vyměnit a podobně.

Pokud se domníváte, že rekonstrukce střechy zahrnuje jen výměnu střešní krytiny, potom jste na omylu.

Co vede k rekonstrukci střechy?

Důvody jsou různé. První oprava střechy se provádí v okamžiku, kdy začne zatékat do střešního pláště, ale není to příliš pozdě? Další důvody, proč se majitelé nemovitostí rozhodují pro renovaci střechy, jsou:

nepěkný vzhled staré střechy,

špatný stav střešní krytiny,

poškozená konstrukce,

špatný krov,

celkově nekvalitní skladba.

U starších rodinných domů většinou chybí zateplení, někde není zajištěna ani hydroizolace pod latěmi. V zimním období se tak podkrovní část špatně vytápí, navíc přes ni dochází k velkým tepelným ztrátám, což se projeví na spotřebě energie na vytápění.

Nová střecha se určitě vyplatí

Při výběru střechy se před vás postaví spousta otázek, na které musíte odpovědět. Jaký tvar by měla střecha mít? Pro jakou krytinu se rozhodnete? Betonovou? Plechovou? Pálenou tašku? Betonové tašky se chlubí výbornými tepelněizolačními vlastnostmi a nenáročností na údržbu. Nicméně, co se týče možností, těch je opravdu celá řada.

Vybírejte také podle vzhledu, aby dokonale padl k danému objektu. Jestliže hledáte odborníka na střechy Praha, obraťte se na profesionální firmu Střechy Novák s.r.o., která působí v hlavním městě a blízkém okolí. V portfoliu služeb najdete střechy na klíč, pokrývačství, klempířství, tesařství i prodej střešních oken či realizaci nadkrokevní izolace.

Další články

Jak udržet váš domov v pohodlí a bezpečí

Proměňte svou verandu ve skvělé místo pro volný čas

Hledáte nemovitost k pronájmu: Zde je 5 důležitých věcí, které je třeba mít na paměti.

6 nejlepších nápadů na vylepšení vaší zahrady

7 způsobů využití dřevěné stavby na zahradě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *