Dovolená na farmě s prasátkem umělcem: Farm Sanctuary SA

Adam Valový
28. dubna 2024
3 minuty čtení

Hledáte netradiční ubytování, které vám zaručeně vyrazí dech? Pak se vydejte do Farm Sanctuary SA, butikového hotelu v srdci jihoafrického vinařského kraje. Tento hotel není jen místem k odpočinku, ale i domovem pro zachráněná hospodářská zvířata a světoznámého malujícího prasete jménem Pigcasso.

Prasátko Picasso: Umělec s celosvětovou reputací

Pigcasso není jen obyčejné prase. V roce 2016 ho zachránila Joanne Lefsonová, zakladatelka Farm Sanctuary SA, před jistou smrtí na jatkách. Brzy si Lefsonová všimla, že Pigcasso má talent pro umění, a tak ho začala učit malovat. Dnes je Pigcasso světoznámou celebritou a jeho obrazy se prodávají za tisíce dolarů.

Ubytování na farmě

Farm Sanctuary SA nabízí ubytování v 13 pokojích, které jsou rozprostřeny po celém areálu farmy. Pokoje jsou jedinečně zařízené a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Některé pokoje se nacházejí v nově zrekonstruovaném zámečku z 19. století, zatímco jiné jsou umístěny v repasovaných přepravních kontejnerech.

farmsanctuarysa.org

Vegetariánská kuchyně a setkání se zvířaty

Hosté Farm Sanctuary SA se stravují vegetariánskými jídly, která se připravují v hotelové kuchyni. Kromě prasat se na farmě nacházejí i ovce, kozy, slepice a další hospodářská zvířata, se kterými se hosté mohou setkat a pomazlit se s nimi.

Okolí farmy

Farm Sanctuary SA se nachází v pěší vzdálenosti od centra Franschhoeku, malebné jihoafrické vesničky s 1 000 obyvateli. Okolí farmy je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a výlety do vinařských oblastí.

Nezapomenutelný zážitek

Pobyt na Farm Sanctuary SA je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří milují zvířata a umění. Hosté si mohou odpočinout v krásném prostředí, setkat se s roztomilými zvířaty a sledovat, jak maluje talentované prase Pigcasso.

Ceny a rezervace

Ceny ubytování na Farm Sanctuary SA se pohybují od 100 USD za noc za chatu s kamennou kaplí až po 125 USD za noc za hlavní apartmá. Rezervace je možné provést online na webových stránkách farmy.

Tipy pro cestu

Do Kapského Města se dostanete letecky z Prahy (počítejte s jedním mezipřistáním). Poté se z Kapského Města vydáte do Franschhoeku autobusem nebo taxíkem.

Zdroj: farmsanctuarysa.org

Poslední aktualizace:  28. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky