Finance

DRFG podporuje Východočeské filharmoniky

Brněnská investiční skupina DRFG se od svého založení snaží zlepšovat prostředí, ve kterém má své obchodní aktivity. Skupinu založil v roce 2011 David Rusňák, který je doposud jejím majoritním akcionářem, a právě proto, že pochází z Jihomoravského regionu, začala podpora skupiny právě tam.

Partnerství s hokejovou Kometou Brno je jednou ze stěžejních. Své obchodní aktivity má dnes skupina DRFG po celé České republice, nově proto uzavřela partnerství s Filharmonií v Hradci Králové. Přestože byla Královéhradecká Filharmonie založena v roce 1978, její historie sahá až na konec 19. století, navazuje totiž už na činnost Filharmonie Sokola. Právě proto je koncertní síň v objektu Sokolovny na Eliščině nábřeží. Sál Filharmonie byl postaven v letech 1929 až 1930 a původně sloužil jako kino. Prostory byly tedy pro účely koncertů klasické hudby nevyhovující, proto v letech 2004–2005 prošly rozsáhlou rekonstrukcí a nová síň je nyní k těmto účelům vhodná, a navíc pojme téměř šest set diváků.

DRFG neřeší pouze fondy a dluhopisy, ale také podporu sportu a kultury

Loni se filharmonici v Hradci Králové dočkali mistrovských varhan. I přes svou velikost – varhany mají bezmála tři a půl tisíce píšťal po obou stranách jevištního portálu – není omezen repertoár, tedy uvádění oper, muzikálů, ani opusů v širokém orchestrálním a sborovém obsazení. Varhany naopak ještě rozšířily repertoár hradecké Filharmonie. Návštěvníci si to v recenzích pochvalují.

Filharmonie v Hradci Králové dlouhodobě pořádá abonentní koncerty s vysokou návštěvností, ale jezdí také do dalších krajů České republiky a hrají také v zahraničí. Vystupovali v tak významných koncertních sálech, jakými byly vídeňská Grosser Musikvereinssaal, Victoria Hall v Ženevě nebo Queen Elizabeth Hall v belgických Antverpách.

Další články

Investice do dluhopisů Uniprospe: Jaké jsou výnosy?

I při vysokých cenách energií je dnes možné ušetřit

Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Férové nebankovní půjčky, které vás nezruinují

Jak se vyznat v téměř nekonečné nabídce realitních kanceláří? Zkušenosti předchozích klientů řeknou mnohé

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *