Finance

DRFG podporuje Východočeské filharmoniky

Brněnská investiční skupina DRFG se od svého založení snaží zlepšovat prostředí, ve kterém má své obchodní aktivity. Skupinu založil v roce 2011 David Rusňák, který je doposud jejím majoritním akcionářem, a právě proto, že pochází z Jihomoravského regionu, začala podpora skupiny právě tam.

Partnerství s hokejovou Kometou Brno je jednou ze stěžejních. Své obchodní aktivity má dnes skupina DRFG po celé České republice, nově proto uzavřela partnerství s Filharmonií v Hradci Králové. Přestože byla Královéhradecká Filharmonie založena v roce 1978, její historie sahá až na konec 19. století, navazuje totiž už na činnost Filharmonie Sokola. Právě proto je koncertní síň v objektu Sokolovny na Eliščině nábřeží. Sál Filharmonie byl postaven v letech 1929 až 1930 a původně sloužil jako kino. Prostory byly tedy pro účely koncertů klasické hudby nevyhovující, proto v letech 2004–2005 prošly rozsáhlou rekonstrukcí a nová síň je nyní k těmto účelům vhodná, a navíc pojme téměř šest set diváků.

DRFG neřeší pouze fondy a dluhopisy, ale také podporu sportu a kultury

Loni se filharmonici v Hradci Králové dočkali mistrovských varhan. I přes svou velikost – varhany mají bezmála tři a půl tisíce píšťal po obou stranách jevištního portálu – není omezen repertoár, tedy uvádění oper, muzikálů, ani opusů v širokém orchestrálním a sborovém obsazení. Varhany naopak ještě rozšířily repertoár hradecké Filharmonie. Návštěvníci si to v recenzích pochvalují.

Filharmonie v Hradci Králové dlouhodobě pořádá abonentní koncerty s vysokou návštěvností, ale jezdí také do dalších krajů České republiky a hrají také v zahraničí. Vystupovali v tak významných koncertních sálech, jakými byly vídeňská Grosser Musikvereinssaal, Victoria Hall v Ženevě nebo Queen Elizabeth Hall v belgických Antverpách.

Další články

Netflix plánuje další zdražování: Co to znamená pro české uživatele?

Investice do dluhopisů Uniprospe: Jaké jsou výnosy?

I při vysokých cenách energií je dnes možné ušetřit

Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Férové nebankovní půjčky, které vás nezruinují

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *