Volný čas

Elektrické koloběžky jsou v populaci stále oblíbenější

Většina lidí stále jezdí ve městě autem, a přitom je MHD daleko šetrnější k životnímu prostředí. Kdo ovšem nechce být svázán žádným jízdním řádem, může se přepravovat třeba pomocí elektrokoloběžky. Jedná se o relativně levné a zároveň vysoce efektivní přibližovadlo.

Ekologie na první místě

Kritických smogových situací v našich městech již není tolik, kolik ještě před jednou dvěma dekádami, nicméně to neznamená, že nenávratně zmizely. I při běžném provozu lze v Praze nebo třeba v Brně cítit, že vzduch není zrovna v nejlepší kondici.

Proto stále více lidí používá místo tradičních vozidel se spalovacími motory různé ekologičtější alternativy typu elektroauto, případně hybrid. Toto jsou ale přepravní prostředky, které neocení každý, hlavně tedy kvůli finanční náročnosti.

Existují však i daleko levnější alternativy, třeba ve formě elektrických koloběžek. S jejich pomocí lze zdolávat i docela dlouhé trasy, aniž by se běžný člověk nějak zásadně unavil. Dokonce jde takto jezdit i v mírně nerovném terénu. Zde však hodně záleží na typu elektrokoloběžky.

Dopravní zácpy? Žádný problém

Každý, kdo musel někdy čekat v dopravní zácpě, jistě potvrdí, že se nejedná o žádný med. Tomu je však možné se pomocí elektrokoloběžky zdárně vyhnout. Stačí prostě prokličkovat mezi auty, případně pár metrů popojet po chodníku. Snadno se tak dá vyhnout nepříjemnostem spojeným s dlouhým čekáním.

Malá velikost je velká výhoda

I když na první pohled nevypadají díky menším rozměrům elektrické koloběžky kdovíjak odolně, opak je pravdou. Běžně se vyrábějí z kvalitních materiálů, které ledacos vydrží.

Navíc kompaktní rozměry mají velkou výhodu, a to nejen pro lidi žijící v malých bytech. S koloběžkou se dá díky tomu bez potíží nastoupit například do tramvaje či autobusu. S kolem to někdy bývá problém.

Další články

Chci si koupit venkovní vířivku. Na co si mám dát pozor?

Co dělat v babím létě? Zorganizujte si piknik s rodinou nebo přáteli

Zažijte nejnovější pokroky ve světě silniční cyklistiky

Zahradní domky se chlubí mnoha benefity

4 nejbezpečnější vodní sporty ideální pro začátečníky

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *