Fascinující, nebo DĚSIVÉ?! Umělecké boty NECHCETE NOSIT!

Lenka Němcová
6. dubna 2018
2 minuty čtení

Pokud se nejmenujete Dušek, pak si jistě nedokážete představit svět bez bot. Většina lidí je považuje za jeden z nejdůležitějších doplňků a utrácí za ně nemalé částky. Některé ženy mají tak rozsáhlé kolekce obuvi, že nad tím zůstává rozum stát. K nejnovějším trendům patří boty, které vypadají jako umělecké dílo. Přesněji skulptury.

Některé skulptury sice vypadají šíleně, ale stále jsou to boty a dají se nosit. Tvorba umělce Costy Magarakise je však na úplně jiné rovni. Dalo by se říct, že jeho skulptury z obuvi vypadají jako z jiného světa. Některé jsou „jen“ divné až bizarní, z jiných jde doslova hrůza. Rozhodně se jim nedá upřít originalita.

Costovy výtvory si dokonce můžete koupit, ale nosit je nebudete. Boty jsou totiž jen jakousi kostrou, na kterou umělec přidává další prvky. V jeho rukou vznikají hrůzostrašné stroje, netvoři a věci, které je nemožné popsat slovy. Sám autor svou práci definuje jako gotickou říši divů, která vnáší světlo do šedé zóny mezi pravdou a lží.

Costa Magarakis momentálně pobývá v Tel-Avivu, kde čerpá inspiraci pro své temné vize. Často ji nachází ve starých dětských knihách a hračkách. Přitahují ho předměty evokující vzpomínky z dětství. Nedílnou součástí jeho prací je grotesknost a neznámo. Údajně se snaží vyjádřit to, co má ve svém nitru. Vskutku zajímavý chlápek!

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky