Design a umění

Umělec má železné nervy. Vytvořil miniaturní modely sousedství!

Tak to dopadá, když se někdo hodně nudí a zároveň má talent jako málokdo. Umělec Sergio Jauregui se inspiroval okolím svého bydliště v Los Angeles a vytvořil dokonalé dílo, kterým zároveň vzdává ozdobám metropole hold. Nezalekl se ničeho a vyrobil vše od prodejny alkoholu až po prodejní automaty na noviny. Použil poměrně široké spektrum materiálů – plastové hadičky, drátky, dřevotřísku a různé elektronické komponenty.

Možná si říkáte, že ačkoliv jsou výtvory losangelského umělce krásné, je to přeci jen jeho obor. Ale opak je pravdou. Modely jsou Sergiovým prvním uměleckým počinem – nikdy dříve žádné stavby či jiná díla netvořil. Dokonce se ani v oblasti umění nepohyboval – dělal nějakou práci s výtahy. A jak už to tak bývá, cítil se absolutně nenaplněn, a tak s prací sekl a přihlásil se na hodiny designu. Na modelech pak pracoval přes půl roku. Ovšem stálo to za to.

Kam tím míříme? Možná se umělecká duše skrývá i ve vašem nitru. Pokud vás nebaví to, co děláte, chopte se nějakého materiálu a proměňte jej na miniaturu domu, ve kterém bydlíte. Anebo si jen tak něco nakreslete, čistě pro radost. Umění je nepřekonatelný relaxační prostředek!

¨

Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *