Technologie

Fotopasti se stávají čím dál oblíbenější pomůckou pro ochranu majetku

Fotopast je automatické digitální zařízení, které je ideálním pomocníkem pro pozorování okolní přírody nebo pro ochranu majetku před zloději. Jedná se o nenápadný, malý a cenově velmi dostupný produkt, který automaticky pořizuje set fotografií nebo nahrává krátká videa v případě, že je zaznamenán tepelný pohyb.

Fotopasti jsou malé a cenově velmi dostupná zařízení, která čím dál častěji používají k ochraně majetku nejen soukromé osoby, ale také obce a města. Oproti klasickým kamerovým systémům jsou totiž snadno přenosná a pořizovací cena je mnohem nižší. Velmi hojně jsou využívána také pro pozorování zvěře v určených místech.

Princip fungování fotopastí

Fotopast začne pořizovat snímky či nahrávat krátké video, které jsou pak uloženy na SD kartu ve chvíli, kdy pomocí PIR čidla zaznamená tepelný pohyb v zorném poli. Vzhledem k tomu, že zařízení reaguje na tepelný pohyb, aktivuje se pouze v případě, že se jedná o pohyb zvířete či člověka.

Výhody fotopastí

Kromě výhod, jako jsou nízká pořizovací cena a velikost fotopastí, které jsme již zmiňovali, přináší tato zařízení i další výhody. V případě, že si pořídíte fotopast s Wi-fi připojením, pořízené záznamy vám mohou být okamžitě doručeny na e-mail. Fotopast je navíc možné nainstalovat i na nedostupná místa.

Jak vybrat fotopast

Při rozhodování o konkrétním produktu doporučujeme zaměřit se na několik parametrů. Jednotlivé modely fotopastí mají různé rozlišení, dosah či citlivost. Jedním z nejdůležitějších parametrů pak je rychlost spouště. V případě, že je rychlost spouště pomalá, může se stát, že než bude zařízení aktivováno a pořídí se první záznamy, objekt odejde ze záběru dříve, než ho fotopast zachytí.

Široký výběr fotopastí nabízí například obchod Výcvikové obojky v Koněvově ulici na Praze 3, kde vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu.

Další články

Jaké jsou možnosti odhlučnění?

Sháníte kvalitní a cenově dostupné hutní materiály a plasty?

Za dva miliony si můžete nechat naklonovat svého psa

Šílená plovoucí tělocvična v Paříži: Pohybuje se, když lidi cvičí!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *