Fotopasti se stávají čím dál oblíbenější pomůckou pro ochranu majetku

Lenka Němcová
4. října 2018
2 minuty čtení

Fotopast je automatické digitální zařízení, které je ideálním pomocníkem pro pozorování okolní přírody nebo pro ochranu majetku před zloději. Jedná se o nenápadný, malý a cenově velmi dostupný produkt, který automaticky pořizuje set fotografií nebo nahrává krátká videa v případě, že je zaznamenán tepelný pohyb.

Fotopasti jsou malé a cenově velmi dostupná zařízení, která čím dál častěji používají k ochraně majetku nejen soukromé osoby, ale také obce a města. Oproti klasickým kamerovým systémům jsou totiž snadno přenosná a pořizovací cena je mnohem nižší. Velmi hojně jsou využívána také pro pozorování zvěře v určených místech.

Princip fungování fotopastí

Fotopast začne pořizovat snímky či nahrávat krátké video, které jsou pak uloženy na SD kartu ve chvíli, kdy pomocí PIR čidla zaznamená tepelný pohyb v zorném poli. Vzhledem k tomu, že zařízení reaguje na tepelný pohyb, aktivuje se pouze v případě, že se jedná o pohyb zvířete či člověka.

Výhody fotopastí

Kromě výhod, jako jsou nízká pořizovací cena a velikost fotopastí, které jsme již zmiňovali, přináší tato zařízení i další výhody. V případě, že si pořídíte fotopast s Wi-fi připojením, pořízené záznamy vám mohou být okamžitě doručeny na e-mail. Fotopast je navíc možné nainstalovat i na nedostupná místa.

Jak vybrat fotopast

Při rozhodování o konkrétním produktu doporučujeme zaměřit se na několik parametrů. Jednotlivé modely fotopastí mají různé rozlišení, dosah či citlivost. Jedním z nejdůležitějších parametrů pak je rychlost spouště. V případě, že je rychlost spouště pomalá, může se stát, že než bude zařízení aktivováno a pořídí se první záznamy, objekt odejde ze záběru dříve, než ho fotopast zachytí.

Široký výběr fotopastí nabízí například obchod Výcvikové obojky v Koněvově ulici na Praze 3, kde vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky