Magnet fishing vám přinese spoustu neobvyklých zážitků

Lenka Němcová
4. října 2018
3 minuty čtení

Svět okolo nás stále vydává různé poklady, které po dlouhý čas leží zapomenuty v zemi i ve vodě. Pustit se do jejich hledání je velikým dobrodružstvím, jež přináší chvíle napětí, a vy si kladete otázky, jestli tentokrát už konečně něco zajímavého naleznete. Volný čas lze trávit různě a proč ne právě objevovaním toho, co je skryto před zraky lidí.

Super magnety pro hledání pokladů

K hledání starých mincí z dávných dob nebo hrotů šípů i jiných kovových zbraní slouží různé detektory kovů. Pokud však chcete prohledávat místa pod vodou, kam běžný detektor kovů už nedosáhne, měli byste být vybaveni silným magnetem. Tzv. magnet fishing získává v současné době velikou oblibu mezi dobrodružství chtivými hledači pokladů. Ostatně není se čemu divit, vždyť dna rybníků, jezer či studní mohou vydat nejedno tajemství. A objevit ho je tak napínavé!

Objevujte zapomenuté předměty ve vodě i na souši

Magnet fishing pro lovce pokladů vyžaduje mít ve vybavení super silný magnet, který dovede unést i opravdu velkou zátěž, čítající až několik desítek kilogramů. Pochopitelně vždy nenaleznete opravdový poklad v podobě hrnce se zlaťáky, někdy se vám k magnetu přilepí obyčejný zubem času poznamenaný bicykl. Ale přesto je tento neobvyklý koníček nabitý adrenalinem.

Nabídka magnetů pro magnet fishing je opravdu pestrá

Současný trh nabízí zájemcům o magnet fishing dostatečnou nabídku magnetů různé magnetické síly. K nejčastěji prodávaným patří neodymové magnety M-9 a M-10, jejichž pořizovací cena je více než zajímavá. Můžete s nimi prohledávat studny, různé šachty nebo kanály. Vyčistíte s nimi kašny a fontány od naházených mincí, s jejich pomocí seberete rozsypané hřebíky, uklidíte železné piliny nebo kovové špony. Pracují přesně a spolehlivě, i když mají magnetickou sílu pouze z jedné strany.

Pokud však chcete lovit předměty z velké hloubky pod vodou, možná bude lepší pro tento případ si pořídit oboustranný neodymový magnet F-300 s magnetickou sílou 2x 310 kg. A to sám váží pouze 820 gramů. Tento magnet má průměr pouhých 7,5 cm a výšku 2,8 cm. Je vybavený dvěma oky, za pomoci kterých ho můžete připevnit k tažnému lanu. Jestliže chcete lovit předměty spíše ze studny, použijte závěsné oko. Při prohledávání dna jezera, rybníku nebo moře je lepší boční oko. Nezapomeňte, že takto silný magnet vyžaduje i přiměřeně odolné lano, na němž ho táhnete. K magnetu F-300 si rozhodně pořiďte tažné lano s pevností 310 kg.

Magnet fishing pro velké děti

Neodymové magnety, které se při magnet fishingu používají, nejsou hračkou pro malé děti. Těm do rukou vůbec nepatří, protože by jim mohly způsobit nepříjemné zranění. Zato pro „velké děti“ – tedy dospělé s hravou duší – je magnet fishing zábavou, která vyplní jejich volný čas zajímavým způsobem.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky