Globální oteplování: Lež, anebo pravda?
Komerční článek
Globální oteplování: Lež, anebo pravda?
Informacemi o globálním oteplování jsme v poslední době přímo zahlcováni. A někdy nevíme, co si máme myslet. Kdo a co může za globální oteplování, či zda to není fikce. Jsou prezentovány i názory populistických politiků a známých osobností, jejichž reakce si leckdy protiřečí. A jak se v tom má jeden vyznat? Poradíme vám. Hledejte informace na ověřených webech. Na přílišný optimismus a neustálé zlehčování situace již skutečně není čas.
Mezivládní panel Organizace spojených národů pro změny klimatu
Právě zde se můžete v šesté zprávě dočíst o globálním oteplování, ale věřte, není to pěkné počtení. Nicméně nemá smysl zavírat před touto skutečností oči. Naopak je vhodné oči i uši otevřít a nasávat informace tak, abychom i my, lidé, svými počiny planetě ulevili. Především žít udržitelně.
Emise skleníkových plynů? Závažný problém!
I když se názory odborníků tříští, na jednom se shodli. Průměrná teplota na Zemi je víceméně ovlivněna emisí skleníkových plynů. Informace o globálním oteplování naleznete na webu Fakta o klimatu. Můžeme vás ujistit, že se nejedná o žádnou novinářskou kachnu, nýbrž za tímto webem stojí tým odborníků na přírodní vědy a mediální komunikaci. Data prezentují formou přehledných infografik, kdy čerpají z ověřených zdrojů, jako jsou například National Aeronautics and Space Administration (NASA), Eurostat a Český hydrometeorologický ústav. Pro úplnost dodáváme, že NASA je agentura federální vlády USA zodpovědná za civilní kosmický program, za všeobecný výzkum vesmíru a za výzkum v oblasti letectví. Sledovanost webu Fakta o klimatu mnohonásobně zvýšilo i ocenění v loňské soutěži E.ON Energy Globe.
Jestliže se o problematiku klimatické změny zajímáte do hloubky, pak doporučujeme probádat web Climate.gov, který je pod patronátem Národního úřadu pro oceán a atmosféru.
Vážení, čtěte informace z ověřených zdrojů a šiřte povědomí o tom, že starat se o naši planetu má smysl.