Zdraví

I kontaktní čočky mohou člověku změnit vizáž

Každý máme svůj styl, nicméně ten není pevný daný. Kdykoliv je možné ho změnit. Toho lze docílit mnoha způsoby.

Někdo vsadí spíše na obměnu svých svršků, jiným lidem bohatě postačí pouze decentní úpravy, třeba pomocí barevných kontaktních čoček.

Vypadají různě

Existuje obrovské množství lidí, kteří nechtějí nosit brýle. Buďto jsou pro příliš těžké, nebo jim prostě žádné obroučky nesedí. Takovíto jedinci většinou preferují kontaktní čočky a jsou obvykle navýsost spokojení. Čočky totiž nezatěžují nos a zároveň jsou neviditelné. Neplatí to ovšem úplně o všech typech.

Levné barevné čočky jsou od těch klasických po technické stránce takřka k nerozeznání. V čem se však liší zásadně, to je barva. Ta již může přispět ke změně, často dokonce zásadním způsobem. Hodně samozřejmě záleží na tom, jakou si nakonec člověk vybere barvu.

Modely se zabarvením, které je přirozené i pro naše duhovky, dokáží majitele čoček změnit pouze pro jeho bezprostřední okolí, které ho zná a ví, jak vypadají jeho oči. Zbytek světa ovšem takovouto proměnu nezaznamená.

Co ovšem lidé bezpochyby zaznamenat dokáží, to jsou kupříkladu červené, černé či třeba zcela bílé oči. I takové barevné čočky levně se běžně prodávají. Obvykle se nepoužívají při běžných příležitost, ale maximálně tak na večírcích.

Vhodná péče

Kontaktní čočky vyžadují speciální péči. Řeč je hlavně o verzích určených pro dlouhodobé nošení. Jednodenní modely stačí prostě jen sundat a vyhodit.

Naštěstí se výše zmiňovaná péče neskládá z příliš mnoha složitých úkonů. Vlastně je jen jeden a je hodně jednoduchý – stačí jen čočky pokaždé odkládat do dezinfekčního roztoku.

Důvod je celkem prozaický. Když se totiž budou čočky povalovat několik hodin například na nočním stolku, usadí se na nich prach.

Třeba v případě brýlí toto nevadí, avšak kontaktní čočky si nedáváme před oči, ale přímo na ně. A když se na nich budou nacházet nečistoty, naše kukadla se velmi rychle ozvou.

Další články

Zdravé stravování pro posílení imunitního systému

Čím prospívá zdraví konzumace máty peprné

Jak se zbavit bolesti chodidel z dlouhého stání?

Nejlepší cvičení pro snížení hladiny cholesterolu v krvi

7 důvodů, proč je důležité mít pohodlnou obuv

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *