Influencer radí: Chytrý hack, jak se vyhnout poplatkům za storno hotelové rezervace

Adam Valový
18. května 2024
3 minuty čtení

Frustrují vás neúprosné storno podmínky hotelů? Tomu může být konec! Influencer na sociálních sítích a odborník na životní styl Sharif Ceasar, na Instagramu známý jako @realmelaninking, sdílí chytrý hack, jak se vyhnout drahým poplatkům za zrušení rezervace na poslední chvíli.

Sharifův hack je jednoduchý: Změňte datum příjezdu na pozdější termín. Místo zrušení rezervace ji jednoduše posuňte dostatečně daleko do budoucnosti, abyste se vyhnuli storno poplatkům.

Zde je návod, jak na to:

  1. Zavolejte do hotelu a požádejte o změnu data příjezdu na příští týden (nebo jiný termín, který vám vyhovuje).
  2. Druhý den znovu zavolejte a zrušte rezervaci na nový termín.
  3. Hotel vám vrátí peníze za původní rezervaci bez storno poplatku.

Funguje to?

Podle komentářů na Sharifově videu a dalších online diskuzích se zdá, že tento hack skutečně funguje pro mnoho lidí. Někteří cestovatelé uvedli, že ho používali opakovaně bez problémů, zatímco jiní sdíleli podobné tipy, které fungují na stejném principu.

Je to etické?

Zda je etické používat tento hack, je diskutabilní. Na jedné straně se jedná o technickou mezeru v hotelových storno podmínkách, které cestovatelé mohou využít ve svůj prospěch. Na druhou stranu to může být vnímáno jako podvádění hotelu.

Co je třeba vzít v úvahu:

  • Typ rezervace: Tento hack pravděpodobně nebude fungovat u všech typů rezervací. Například u nevratných rezervací může být změna data nemožná nebo může stále podléhat storno poplatku.
  • Hotelová politika: Hotely mohou tuto metodu znát a mohou mít zavedeny mechanismy, jak mu zabránit. Například vám nemusí dovolit změnit datum příjezdu, pokud je to příliš blízko původnímu datu rezervace.
  • Důsledky: Pokud se pokusíte o tento hack a nepodaří se vám, hotel vám může účtovat storno poplatek nebo dokonce zrušit vaši rezervaci.

Sharifův hack je chytrý způsob, jak se vyhnout poplatkům za zrušení hotelu na poslední chvíli, ale není zaručeno, že bude fungovat vždy. Pokud ho chcete vyzkoušet, zvažte výše uvedené faktory a připravte se na případné důsledky. Vždy je nejlepší nejprve se obrátit na hotel a zeptat se na jeho storno podmínky.

Další tipy, jak se vyhnout poplatkům za zrušení hotelu: Rezervujte si pobyt s flexibilní storno politikou.
Přečtěte si pozorně storno podmínky před rezervací.
Zvažte cestovní pojištění, které pokrývá storno rezervace.
Rezervujte si pobyt přímo u hotelu, nikoli přes online cestovní kancelář.
Kontaktujte hotel přímo a požádejte o zrušení rezervace s prosbou o prominutí poplatku.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/travel/article-13417925/travel-hack-holiday-cancel-hotel-booking.html

Poslední aktualizace:  18. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky