Čůráte do hotelového bazénu? Přiznání jedné ženy vyvolalo na internetu bouřlivé diskuze

Adam Valový
17. května 2024
2 minuty čtení

Přiznání jedné maminky na online fóru pro rodiče, že čůrá do bazénu, vyvolalo bouřlivé reakce. Mnoho lidí bylo znechuceno a šokováno, zatímco jiní přiznali, že to dělají také. Je běžné čůrat do bazénů a je to zdraví škodlivé?

Většina lidí to odsuzuje

Většina respondentů na fóru Mumsnet vyjádřila silný odpor k myšlence čůrání do bazénu. Mnozí to označili za nechutné, nezdravé a nehygienické. Někteří poukázali na to, že v bazénech plavou i malé děti, a proto je obzvlášť důležité dodržovat pravidla hygieny.

Někteří se přiznávají

Přestože se většina lidí shodla, že čůrat do bazénu je špatné, někteří přiznali, že to dělají. Jeden uživatel uvedl, že to dělá, protože se „nemůže vy***t, aby vylezl ven“. Jiní argumentovali, že malé množství moči v bazénu s velkým objemem vody nemůže způsobit žádnou značnou škodu.

Je to zdraví škodlivé?

Studie ukázaly, že močovina v moči reaguje s chlorem v bazénech a vytváří vedlejší produkty dezinfekce (DBP), které mohou dráždit oči a dýchací cesty.

Co na to říkají odborníci?

Zdravotní úřady důrazně varují před čůráním do bazénů. Moč obsahuje kromě močoviny i další látky, které mohou kontaminovat vodu a šířit bakterie. I když malé množství moči v bazénu s velkým objemem vody nemusí způsobit okamžité zdravotní problémy, z dlouhodobého hlediska to může vést k degradaci kvality vody a zvýšení rizika infekcí.

I když se někteří lidé domnívají, že čůrání do bazénu je neškodný prohřešek, důkazy naznačují, že to může mít negativní dopady na zdraví plavců i na celkovou kvalitu vody v bazénu. Je důležité dodržovat pravidla hygieny a používat toalety, abyste pomohli udržet bazény čisté a zdravé pro všechny.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/travel/article-13420297/Mum-admits-pee-urine-pool-holiday.html

Kategorie:

Cestování, Zajímavosti,

Poslední aktualizace:  17. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky