Stylové gadgety

Jak jednoduše zabráníte odposlechu na svém mobilním zařízení?

Jistě jste již viděli fotografie notebooků či smartphonů s přelepenou webkamerou/zakrytým fotoaparátem. Jsou majitelé těchto zařízení paranoidní? Nebuďte naivní, žijeme ve světě, kde je možné téměř vše a krádeže citlivých dat bývají na denním pořádku. Pro hackery nepředstavuje žádný problém napojení webku, ale ani na na integrovaný mikrofon!

Možná vás to šokovalo, ale je dost dobře možné, že vás někdo odposlouchává právě nyní. Stačí si nainstalovat nenápadnou aplikaci a někdo na druhém konci světa získá záznamy všech vašich rozhovorů vedených v blízkosti mikrofonu. Pokud jste se někdy podivovali nad tím, jak vám chytrý telefon servíruje reklamu na zboží, o kterém jste nedávno mluvili s přáteli, buďte si jistí tím, že vás zařízení odposlouchává.

Naštěstí se nabízí velmi jednoduchý způsob, jak tom zabránit. Pořiďte si microphone sound blocker a ukažte hackerům prostředníček (před tím si však nezapomeňte sundat kryt z webkamery, jinak vaše gesto neuvidí).

Microphone sound blocker funguje na jednoduchém principu. Když ho zapojíte do zdířky, zařízení přestane používat integrovaný mikrofon a začne se chovat jako s připojeným externím mikrofonem. Blocker však nic jako je přenos zvuku neumožňuje a hackeři mají smůlu.

Microphone sound blocker lze použít k zablokování mikrofónu na smartphonu, laptopu i klasického stolního PC. Má minimalistický design a nepřekáží. Cena za soukromí je přitom zanedbatelná…

Další články

Vybíráte první selfie tyč? Podívejte se, na co nesmíte zapomenout

Axent Wear: Rozkošná sluchátka s kočičíma ušima a LED osvětlením

Stůl pro smart maniaky: Má 42“ dotykový displej!

Revoluční budík, který vás probudí svěží vůní

Couchlet: Revoluční USB nabíječka vám umožní nabíjet smartphone tam, kde to máte rádi

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *