Jak jednoduše zabráníte odposlechu na svém mobilním zařízení?

Adam Valový
13. června 2018
2 minuty čtení

Jistě jste již viděli fotografie notebooků či smartphonů s přelepenou webkamerou/zakrytým fotoaparátem. Jsou majitelé těchto zařízení paranoidní? Nebuďte naivní, žijeme ve světě, kde je možné téměř vše a krádeže citlivých dat bývají na denním pořádku. Pro hackery nepředstavuje žádný problém napojení webku, ale ani na na integrovaný mikrofon!

Možná vás to šokovalo, ale je dost dobře možné, že vás někdo odposlouchává právě nyní. Stačí si nainstalovat nenápadnou aplikaci a někdo na druhém konci světa získá záznamy všech vašich rozhovorů vedených v blízkosti mikrofonu. Pokud jste se někdy podivovali nad tím, jak vám chytrý telefon servíruje reklamu na zboží, o kterém jste nedávno mluvili s přáteli, buďte si jistí tím, že vás zařízení odposlouchává.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Naštěstí se nabízí velmi jednoduchý způsob, jak tom zabránit. Pořiďte si microphone sound blocker a ukažte hackerům prostředníček (před tím si však nezapomeňte sundat kryt z webkamery, jinak vaše gesto neuvidí).

Microphone sound blocker funguje na jednoduchém principu. Když ho zapojíte do zdířky, zařízení přestane používat integrovaný mikrofon a začne se chovat jako s připojeným externím mikrofonem. Blocker však nic jako je přenos zvuku neumožňuje a hackeři mají smůlu.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Microphone sound blocker lze použít k zablokování mikrofónu na smartphonu, laptopu i klasického stolního PC. Má minimalistický design a nepřekáží. Cena za soukromí je přitom zanedbatelná…

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky