Jak nenaletět a nekoupit neodborně sestavený herní PC
Komerční článek
Že není herní PC jako herní PC, to je asi jasné každému. To, co stačí jednomu hráči, může druhému připadat směšně nedostatečné. Tady ovšem hovoříme spíš o nekompetentnosti či vyloženě hamižnosti obchodníků, kteří mnohdy nabízí pro zákazníka ne zcela ideálně navržené PC sestavy. Vezměme to od podlahy. Pokud vám bude někdo nabízet herní počítačovou sestavu v ceně do 10 000 Kč, pak vězte, že určitě nejde o herní PC. V takovém PC totiž rozhodně nejsou obsažené komponenty odpovídající označení herní. Skutečně herní komp seženete za 12-13 tisíc korun nejlevněji, stále to není ideální, spoustu moderních her si s ním nezahrajete, ale technicky už půjde alespoň o herní počítač. Na průměrné hraní budete muset obětovat alespoň 15-20 tisíc korun.
Kvalita něco stojí
Viděli jste herní počítač v akci zlevněný o desítky procent? Nevěřte tomu, uvedené ceny budou jen reklamní trik, už z důvodu poměrně nízkých marží by na sestavě prodejce značně prodělal. Velké nedostatky bývají znát v samotných konfiguracích počítačů. Prodejci chtiví zisku obvykle vyzdvihují jeden hlavní komponent, který potom dovybaví levnějšími zbylými komponenty. Dohromady je potom sestava neefektivní a na pohled malé rozdíly mohou znamenat diametrální rozdíly ve funkčnosti.
Nenechte se oblafnout
Oblíbenými triky prodejců je osazování levných zdrojů, které jsou poruchovější a hlučnější, použití levných a hlučných skříní, které na pohled vypadají atraktivně, avšak praktické moc nebývají je také poměrně častým jevem. Často se používají levnější a pomalejší varianty grafických karet s nižší paměťovou kapacitou, pomalejší paměti nebo mnoha jádrové avšak slabé procesory. Při výběru herního PC proto raději vsaďte na ověřeného a spolehlivého prodejce, který vám nabídne skutečnou kvalitu i služby. Spolehněte se na Herní-PC-sestavy.cz, kde se vám dostane profesionálního servisu.