Jak nenaletět a nekoupit neodborně sestavený herní PC

Adam Valový
27. dubna 2022
2 minuty čtení

Že není herní PC jako herní PC, to je asi jasné každému. To, co stačí jednomu hráči, může druhému připadat směšně nedostatečné. Tady ovšem hovoříme spíš o nekompetentnosti či vyloženě hamižnosti obchodníků, kteří mnohdy nabízí pro zákazníka ne zcela ideálně navržené PC sestavy. Vezměme to od podlahy. Pokud vám bude někdo nabízet herní počítačovou sestavu v ceně do 10 000 Kč, pak vězte, že určitě nejde o herní PC. V takovém PC totiž rozhodně nejsou obsažené komponenty odpovídající označení herní. Skutečně herní komp seženete za 12-13 tisíc korun nejlevněji, stále to není ideální, spoustu moderních her si s ním nezahrajete, ale technicky už půjde alespoň o herní počítač. Na průměrné hraní budete muset obětovat alespoň 15-20 tisíc korun.

Kvalita něco stojí

Viděli jste herní počítač v akci zlevněný o desítky procent? Nevěřte tomu, uvedené ceny budou jen reklamní trik, už z důvodu poměrně nízkých marží by na sestavě prodejce značně prodělal. Velké nedostatky bývají znát v samotných konfiguracích počítačů. Prodejci chtiví zisku obvykle vyzdvihují jeden hlavní komponent, který potom dovybaví levnějšími zbylými komponenty. Dohromady je potom sestava neefektivní a na pohled malé rozdíly mohou znamenat diametrální rozdíly ve funkčnosti.

Nenechte se oblafnout

Oblíbenými triky prodejců je osazování levných zdrojů, které jsou poruchovější a hlučnější, použití levných a hlučných skříní, které na pohled vypadají atraktivně, avšak praktické moc nebývají je také poměrně častým jevem. Často se používají levnější a pomalejší varianty grafických karet s nižší paměťovou kapacitou, pomalejší paměti nebo mnoha jádrové avšak slabé procesory. Při výběru herního PC proto raději vsaďte na ověřeného a spolehlivého prodejce, který vám nabídne skutečnou kvalitu i služby. Spolehněte se na Herní-PC-sestavy.cz, kde se vám dostane profesionálního servisu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky