Jakou roli mají v domácnosti 21. století tapety?

Adam Valový
27. září 2020
2 minuty čtení

Pokud máte tapety zafixované jako něco, co si pamatujete ze stěn domova vaší babičky, je na čase se podívat na moderní varianty. Změnilo se toho opravdu hodně. Místnost, která má čtyři stěny polepené někdy jen zdánlivě decentními vzory, je už dávno minulostí.

Moderní tapety se využívají v domácnostech, divadlech, kinech, školách, čekárnách u lékařů či kavárnách nebo obchodech. Málokdy je s nimi vyzdobená celá místnost. Tapetování se používá jako doplněk. Stačí jedna stěna, jeden pruh či jiná omezená oblast a interiér hned působí jinak.

Zapomeňte na zdlouhavé nanášení tapet

Zdlouhavé tapetování je také minulostí. Na trhu hrají prim tzv. vliesové tapety, které jsou na nalepení velmi jednoduché. Připravíte podklad, nanesete penetrační nátěr a můžete začít. Lepidlo se nanáší přímo na zeď, nikoliv na tapetu, což je výrazně snazší. Tapeta se nanáší po pásech, a pokud se ji napoprvé nepodaří nalepit úplně správně, dá se ještě odlepit od stěny a začít znovu. Ještě jednodušší jsou na aplikaci samolepicí tapety, u těch odpadá nutnost nanášení lepidla.

Populární jsou rovněž fototapety

Tapety mohou být jednobarevné, decentně vzorované či napodobovat nějaký konkrétní materiál. Mohou na sobě ovšem nést i nějakou fotografii, ať už vaši, nebo někoho jiného. Velmi oblíbené jsou třeba fototapety s pohádkovými motivy do dětského pokoje – taková tapeta má třeba kruhový tvar.

Tapety v moderním interiéru nepatří pouze na zeď

Prozradili jsme si, že tapeta nemusí být nanesena na celé stěny. Ona ale vůbec nemusí být na zdi. Speciální fototapety se aplikují také na kuchyňskou linku, lednice a podlahu. Dokážou ozvláštnit jakoukoliv místnost, dodat jí šmrnc a trochu šťávy. Musí být ovšem dobře vybrané.

Jestli se chcete podívat, jaké všechny možnosti vám tapetování nabízí v 21. století, prozkoumejte e-shop Tapeta-dekorace.cz. Najdete tam nejen bohatý sortiment, ale i zajímavé články, které vám vyjasní, jak tapetu vybrat, aplikovat a jak pro ni vůbec připravit podklad.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky