Bydlení a styl

Jakou roli mají v domácnosti 21. století tapety?

Pokud máte tapety zafixované jako něco, co si pamatujete ze stěn domova vaší babičky, je na čase se podívat na moderní varianty. Změnilo se toho opravdu hodně. Místnost, která má čtyři stěny polepené někdy jen zdánlivě decentními vzory, je už dávno minulostí.

Moderní tapety se využívají v domácnostech, divadlech, kinech, školách, čekárnách u lékařů či kavárnách nebo obchodech. Málokdy je s nimi vyzdobená celá místnost. Tapetování se používá jako doplněk. Stačí jedna stěna, jeden pruh či jiná omezená oblast a interiér hned působí jinak.

Zapomeňte na zdlouhavé nanášení tapet

Zdlouhavé tapetování je také minulostí. Na trhu hrají prim tzv. vliesové tapety, které jsou na nalepení velmi jednoduché. Připravíte podklad, nanesete penetrační nátěr a můžete začít. Lepidlo se nanáší přímo na zeď, nikoliv na tapetu, což je výrazně snazší. Tapeta se nanáší po pásech, a pokud se ji napoprvé nepodaří nalepit úplně správně, dá se ještě odlepit od stěny a začít znovu. Ještě jednodušší jsou na aplikaci samolepicí tapety, u těch odpadá nutnost nanášení lepidla.

Populární jsou rovněž fototapety

Tapety mohou být jednobarevné, decentně vzorované či napodobovat nějaký konkrétní materiál. Mohou na sobě ovšem nést i nějakou fotografii, ať už vaši, nebo někoho jiného. Velmi oblíbené jsou třeba fototapety s pohádkovými motivy do dětského pokoje – taková tapeta má třeba kruhový tvar.

Tapety v moderním interiéru nepatří pouze na zeď

Prozradili jsme si, že tapeta nemusí být nanesena na celé stěny. Ona ale vůbec nemusí být na zdi. Speciální fototapety se aplikují také na kuchyňskou linku, lednice a podlahu. Dokážou ozvláštnit jakoukoliv místnost, dodat jí šmrnc a trochu šťávy. Musí být ovšem dobře vybrané.

Jestli se chcete podívat, jaké všechny možnosti vám tapetování nabízí v 21. století, prozkoumejte e-shop Tapeta-dekorace.cz. Najdete tam nejen bohatý sortiment, ale i zajímavé články, které vám vyjasní, jak tapetu vybrat, aplikovat a jak pro ni vůbec připravit podklad.

Další články

Jak udržet váš domov v pohodlí a bezpečí

Proměňte svou verandu ve skvělé místo pro volný čas

Hledáte nemovitost k pronájmu: Zde je 5 důležitých věcí, které je třeba mít na paměti.

6 nejlepších nápadů na vylepšení vaší zahrady

7 způsobů využití dřevěné stavby na zahradě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *