Bydlení a styl

Jaký nábytek nesmí chybět v domácí pracovně?

V době, kdy značná část lidí přesunula svoji práci domů, aby se co nejvíce vyhnula kontaktu s ostatními, je potřeba si přizpůsobit domácnost tak, aby zde pro pracovní činnost měl člověk vhodné zázemí. Vlastní domácí pracovnu si lze vytvořit třeba z nevyužívaného pokoje. Stačí do něj pořídit několik základních prvků.

Kancelářský stůl a jeho parametry

Nejdůležitějším bodem pro pracovnu v bytě či rodinném domě je kvalitní kancelářský stůl, u něhož budete vykonávat většinu činností. Při jeho volbě dbejte zejména na správné rozměry a výšku. Platí přitom, že deska pracovního stolu musí být minimálně 70 centimetrů nad úrovní podlahy. Jedině tak při práci nejste shrbení a tělo zůstává v přirozené poloze v sedě. Samotná velikost pracovní desky může být různá, záleží především na vašich potřebách, dále pak na prostorových možnostech, tedy rozloze místnosti. Vždy však musí být dostatek místa na počítač s klávesnicí, psací potřeby a další drobné doplňky.

Výběr kancelářského křesla

Další kancelářský nábytek, jenž je v domácí pracovně nezbytný, zahrnuje pořízení pohodlného pracovního křesla či pracovní židle. I zde platí určitá kritéria. Ideální je, pokud si zakoupíte křeslo, u něhož se dá nastavit výška sedáku a tvar opěradla. V momentě, kdy měříte kolem 170 – 180 centimetrů, je sedák vhodné nastavit tak, aby jeho výška činila alespoň 55 centimetrů. Hodláte-li pracovat denně celé hodiny, pak určitě zvolte křeslo s opěrákem hlavy, abyste se v případě potřeby mohli bez problémů opřít a nechat svému tělu alespoň trochu ulevit.

Místo pro uskladnění pomůcek a dokumentů

Praktickou součástí vybavení pracovny je rovněž minimálně jedna kancelářská skříň. Zajistí, že v místnosti získáte prostor pro ukládání dokumentů a různých pomůcek. Nejlepším řešením je skříň, jež kombinuje zásuvky s volnými poličkami, kam se dají uskladnit šanony, knihy a příručky. Máte je pak snadno po ruce a dá se v nich udělat patřičný pořádek.

Štítky

Další články

Přiveďte do svého interiéru sofistikovanost díky designovým závěsným svítidlům

Vánoční inspirace pro ty nejkrásnější svátky

Kvalitní truhlářství vám splní každé vaše přání

Kanalizace je jedním z nejdůležitějších vynálezů moderní civilizace. Co dělat, když se rozbije?

Plot zběsile rychle

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *