Bydlení a styl

Jaký nábytek nesmí chybět v domácí pracovně?

V době, kdy značná část lidí přesunula svoji práci domů, aby se co nejvíce vyhnula kontaktu s ostatními, je potřeba si přizpůsobit domácnost tak, aby zde pro pracovní činnost měl člověk vhodné zázemí. Vlastní domácí pracovnu si lze vytvořit třeba z nevyužívaného pokoje. Stačí do něj pořídit několik základních prvků.

Kancelářský stůl a jeho parametry

Nejdůležitějším bodem pro pracovnu v bytě či rodinném domě je kvalitní kancelářský stůl, u něhož budete vykonávat většinu činností. Při jeho volbě dbejte zejména na správné rozměry a výšku. Platí přitom, že deska pracovního stolu musí být minimálně 70 centimetrů nad úrovní podlahy. Jedině tak při práci nejste shrbení a tělo zůstává v přirozené poloze v sedě. Samotná velikost pracovní desky může být různá, záleží především na vašich potřebách, dále pak na prostorových možnostech, tedy rozloze místnosti. Vždy však musí být dostatek místa na počítač s klávesnicí, psací potřeby a další drobné doplňky.

Výběr kancelářského křesla

Další kancelářský nábytek, jenž je v domácí pracovně nezbytný, zahrnuje pořízení pohodlného pracovního křesla či židle. I zde platí určitá kritéria. Ideální je, pokud si zakoupíte křeslo, u něhož se dá nastavit výška sedáku a tvar opěradla. V momentě, kdy měříte kolem 170 – 180 centimetrů, je sedák vhodné nastavit tak, aby jeho výška činila alespoň 55 centimetrů. Hodláte-li pracovat denně celé hodiny, pak určitě zvolte křeslo s opěrákem hlavy, abyste se v případě potřeby mohli bez problémů opřít a nechat svému tělu alespoň trochu ulevit.

Místo pro uskladnění pomůcek a dokumentů

Praktickou součástí vybavení pracovny je rovněž minimálně jedna kancelářská skříň. Zajistí, že v místnosti získáte prostor pro ukládání dokumentů a různých pomůcek. Nejlepším řešením je skříň, jež kombinuje zásuvky s volnými poličkami, kam se dají uskladnit šanony, knihy a příručky. Máte je pak snadno po ruce a dá se v nich udělat patřičný pořádek.

Štítky

Další články

Připravte se na jaro. Pomůže vám dobrá galanterie

Zítra půjdu zpět….

4 rady pro výběr nové moderní kuchyně

Zásnuby s jarem

Šatní skříň se osvědčí i jinde než jen v ložnici

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *