Tipy a rady

Kdy se používají kalibry, měřidla a koncové měrky?

V kovoobráběcích podnicích, strojírenských firmách i v řemeslnických dílnách se používají různé nástroje, které zefektivňují práci, snižují náklady a zamezují zmetkovosti. Pokud působíte v průmyslové výrobě, určitě jste už ne jednou slyšeli o kalibrech, měřidlech či koncových měrkách. V následujících řádcích se podíváme na to, bez jakého vybavení se mnohé průmyslové společnosti neobejdou.

Pro precizní kovoobrábění se používají přesná mikrometrická měřidla, dále i posuvná měřítka, výškoměry, hloubkoměry, kalibry a koncové měrky. S kalibry poznáte, jestli rozměr obrobku odpovídá požadavkům. Vybrat si můžete kalibry z mnoha variant. Záleží na tom, k jakému účelu mají být použity.

Posuvná měřidla

Často používaná jsou posuvná měřítka pro rychlé a přesné měření. Vyrábí se zpravidla z nerezové oceli, která se vyznačuje vysokou odolností proti poškození a vlhkosti. Pokud patří vaše výroba mezi náročnější, je vhodné zvolit alternativu s digitálním zobrazením výsledků.

Posuvná měřidla jsou k dostání v několika různých provedeních – s aretačním šroubkem či tlačítkem, s dvojitým vedením V drážky, digitální s velkým displejem a podobně.

Koncové měrky

V kategorii měřidel nechybí ani sady koncových měrek, jež bývají v různých třídách přesnosti. Jsou vyrobené buď z oceli, nebo keramické. Zakoupit se dají nejen sady jako takové, ale i jednotlivé koncové měrky, jejichž délka dosahuje až 1 000 milimetrů. Koncovým měrkám se říká i Johanssonovy měrky, zkráceně i Johansonky.

Jestliže hledáte odborníka na měřidla a kalibry, v jehož nabídce najdete kromě jiného i koncové měrky, podívejte se do pestrého portfolia společnosti Michovský – TOOLS s.r.o. Celý sortiment uvedené společnosti najdete na webové stránce meridla.cz, kde jsou i kontaktní údaje.

Další články

Jak se zbavit bolesti chodidel z dlouhého stání?

Jak používat keramickou konvici nejsnadněji

5 spolehlivých způsobů, jak zjistit, zda jsou sluneční brýle polarizované

Jak udržet váš domov v pohodlí a bezpečí

Proměňte svou verandu ve skvělé místo pro volný čas

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *