Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Adam Valový
10. ledna 2024
29 minut čtení

Únor je sice krátký, ale často chladný a šedivý měsíc. Ale nemusí být synonymem zimy v ústraní domova. Naopak! Evropa překvapivě nabízí řadu fascinujících destinací, které v únoru ožívají jedinečným kouzlem. Místa, kde mrazivé počasí nevytváří monotónní atmosféru, ale naopak přináší neopakovatelné zážitky. Od zasněžených horských vrcholů po slunné pobřeží, v únoru lze zažít různorodá dobrodružství a objevovat nepoznané krásy. Nárok má každý, kdo je ochoten vykročit za hranice tepla svého domova. Ale kam konkrétně vyrazit? Máme pro vás tipy na nejúžasnější destinace v Evropě, které vám dokážou, že únor není jen měsícem klidu, ale také nečekaných a nezapomenutelných zážitků!

1. Tromsø, Norsko

V severním Norsku se na okraji polárního kruhu rozkládá malebné město Tromsø, jež si vysloužilo titul neoficiální arktické metropole. Pro cestovatele hledající zimní pohádku je Tromsø v únoru jako stvořené pro sledování polární záře a poznávání Arktidy v její nejchladnější podobě – tak, jak si ji většina z nás představuje.

Tromsø je městem s bohatou kulturní scénou, kde muzea a galerie provází návštěvníky regionální historií a zvyky. Polární muzeum a Muzeum trollů odkrývají fascinující příběhy města a jeho obyvatel.

Datum 6. února nese v Norsku označení Sami National Day, což je svátek určený pro oslavu bohaté historie, dědictví a kultury Samů – původního obyvatelstva Norska. Tromsø v tomto období ožívá různými oslavami, včetně Arktického trhu a mistrovství v závodech sobích spřežení; bezpochyby jednou z nejlepších příležitostí spatřit soby v celé své kráse.

Nad hranicemi města je prostor pro široké spektrum zimních aktivit. Od klouzání na běžkách po upravených tratích přes adrenalinové sjezdy na lyžích až po výpravy na sněžnicích směřující k epickým výhledům. Ti odvážnější mohou zažít neopakovatelný zážitek z jízdy na psím spřežení přes malebnou krajinu.

Pro návštěvníky, kteří hledají způsob, jak se zahřát, je tu Pust sauna. I když jde o menší saunu (pozor -nezbytná je rezervace dopředu), nabízí útulný azyl, kde se návštěvníci ohřejí a následně se smočí v ledových vodách Arktidy. S teplotou okolo 2 °C to sice v únoru není pro každého, ale rozhodně jde o osvěžující a povznášející způsob, jak začít den v jednom z nejlepších zimních rájů – v Tromsø.

Počasí Tromsø – únorPrůměrná hodnota
Teplota-4 °C
Maximální teplota0 °C
Minimální teplota-8 °C
Srážky30 mm
Počet deštivých dní15
Vlhkost vzduchu82 %
Délka denního světla7 hodin a 30 minut

2. Cadiz, Španělsko

Únor je ideálním časem pro cestování do překrásného přístavního města Cádiz na jihu Španělska.

Když přijde únor, ulice v Cádizu oživí karnevalové průvody, ve kterých se mísí veselí turisté s místními obyvateli. A co víc, jedná se o nejstarší karneval ve Španělsku, jehož kořeny sahají až do doby, kdy Cádiz obchodoval s Novým Světem a Benátkami. Námořníci si přinesli do Cádizu inspiraci z benátského karnevalu a rozhodli se vytvořit něco podobného doma – avšak s místním nádechem!

Kromě tradičních průvodů jsou k vidění skupiny zpěváků, kteří provádějí komická hudební vystoupení na streetcornerech – a zpívají vtipné písně o samotném městě. Na velkých náměstích města pak rezonují tóny koncertů.

Návštěva karnevalu je opravdu jedním z nejlepších zážitků v Cádizu, ale jakožto jedno z nejstarších měst v Západní Evropě samozřejmě nabízí mnohem víc, tedy pokud si dobře naplánujete svůj pobyt.

Dominantou města je katedrála Catedral de Cádiz, kde si můžete vychutnat kouzelné výhledy na město z věže s hodinami.

Pokud však hledáte ještě impozantnější panoramatické výhledy, vydáte se na Torre Tavira, nejvyšší a jedinou rozhlednu ve městě, kterou můžete navštívit.

Při procházce podél pobřeží pak objevíte dva majestátní hradySanta Catalina a San Sebastian.

Pro ty, kteří hledají pohodlné ubytování, je dobrou volbou stylový hotel Hotel Boutique Convento Cádiz. Nabízí útulné zázemí přímo v srdci historického centra města.

Cádiz v únoru láká nejen na svůj živý karneval, ale i na své bohaté kulturní a historické poklady, které vás vtáhnou do atmosféry jednoho z nejstarších a nejkouzelnějších měst na pobřeží Andalusie.

Počasí Cadiz – únorPrůměrná hodnota
Teplota14 °C
Maximální teplota17 °C
Minimální teplota10 °C
Srážky70 mm
Počet deštivých dní11
Vlhkost vzduchu72 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

3. Zakopané, Polsko

Hledáte sníh a zimní radovánky? Nechte se v únoru unést kouzlem zimy a navštivte Zakopané v Polsku. Toto malé horské městečko na úpatí majestátních Tater je naprostým zimním rájem pro milovníky outdoorových dobrodružství a všechny, kteří touží po čistém odpočinku.

Městečko Zakopané je domovem několika lyžařských středisek, což z něj činí oblíbené místo pro všechny, kteří se chtějí věnovat sjezdovému lyžování nebo snowboardingu.

Pokud však upřednostňujete poznávání místní kultury, vydáte se na procházku ulicí Krupówki. Zde narazíte na spoustu stánků nabízejících ručně vyráběné výrobky, suvenýry, tradiční pokrmy a různé druhy oblečení.

Když zatoužíte po odpočinku, zahřejte se v jednom z nedalekých termálních bazénů. Teplota vody v těchto bazénech se pohybuje kolem 32 až 37 °C a je přiváděna přímo z hor!

Pokud hledáte ubytování, vyberte si Hotel Aries a Spa. Nabízí kompletní servis pro maximálně pohodlný a příjemný pobyt

V Zakopaném se zima mění na kouzelnou scénu, kde se setkávají sněhová dobrodružství a kulturní zážitky. Čarokrásné sněhové krajiny poskytují ideální pozadí jak pro milovníky adrenalinu, tak pro ty, kteří hledají klidný únik.

4. Helsinky, Finsko

Preferujete sníh a zároveň toužíte po zcela unikátní zimní zkušenosti? Dopřejte si únor v Helsinkách, hlavním městě Finska, které se rozkládá u břehu Baltu. S bohatou historií a výrazným kulturním vlivem si vysloužily přezdívku „Dcera Baltu“. A přestože zde v zimních měsících panuje chladné klima, únor je bezesporu jedním z nejlepších období pro návštěvu tohoto evropského skvostu.

Sněhová pokrývka v Helsinkách vydrží pět až šest měsíců – od konce října do poloviny dubna, přičemž průměrná teplota se v únoru pohybuje kolem bodu mrazu.

Plánování zimního pobytu v Helsinkách je radost sama o sobě; město totiž nabízí řadu jedinečných aktivit, které vás zahřejí a zároveň potěší smysly. Únor je ideálním měsícem na návštěvu tradiční finské sauny, kde se zahřejete před zkoumáním zasněžených krás.

Při procházce centrem města se můžete kochat množstvím světově proslulých uměleckých a historických muzeí, včetně Atenea, Kiasma, Národního muzea a Muzea designu v Design District. S helsinskou kartou získáte zdarma vstup všech zdejších kulturních oáz.

Helsinki se rovněž pyšní zajímavou architekturou, jako je například Tempopeliaukio Kirkko, luterský kostel vytesaný přímo do masivní žuly s impozantní varhanní skříní. Pokud byste chtěli trochu rozšířit obzory, vydejte se na trajekt a plujte přes zmrzlý přístav k Suomenlinna, jednomu z nejvýznamnějších kulturních dědictví ve Finsku.

Katedrála v Helsinkách je ikonickým symbolem města a žádná návštěva hlavního města není bez fotografií tohoto monumentálního symbolu kompletní. Okolí Senátního náměstí nabízí také několik populárních atrakcí. Zkuste se projet na SkyWheel Helsinki, což je jediné pozorovací kolo na světě s přidanou hodnotou v podobě SkySauny.

Pro pohodlný pobyt po dni plném zimních dobrodružství doporučujeme Hotel F6, stylový butikový hotel v samém srdci města, jen nedaleko procházkou od Senátního náměstí. Helsinky v únoru nejen ožívají krásou zasněžené krajiny, ale nabízejí i bohaté kulturní a historické skvosty, které vás vtáhnou do kouzla finské metropole.

Počasí Helsinky – únorPrůměrná hodnota
Teplota-4 °C
Maximální teplota-1 °C
Minimální teplota-7 °C
Srážky38 mm
Počet deštivých dní11
Vlhkost vzduchu89 %
Délka denního světla8 hodin a 30 minut

5. Paříž, Francie

Paříž, to je město, které si zachovává své kouzlo po celý rok – s nekonečnou krásou a bohatými atrakcemi, které nabízí jak venku, tak uvnitř, není ve francouzské metropoli období, kdy by byla méně okouzlující.

A právě proto je Paříž tak jedinečná i v únoru. Je to jeden z nejklidnějších měsíců v roce, což znamená, že se nemusíte prát s davem před Louvrem nebo Musée d’Orsay, a přesto nasajete typický pařížský životní styl.

Prožijte dny ztracené v kulturně bohatých uličkách plných butiků v Marais, což je bezesporu nejlepší oblast pro pobyt v Paříži. A také se vydejte do St. Germain a přeskočte z jedné kavárny do druhé v stopách Hemingwaye nebo Sartreho. Anebo se procházejte strmými, klikatými uličkami Montmartru, které se zdají být vytrženy přímo z filmu Amélie.

A jestli hledáte romantický útěk na Valentýna, Paříž je pro vás tím pravým místem! Je to příležitost na trochu luxusu, třeba večer s degustací šampaňského nebo vstupy na spektakulární představení v Moulin Rouge.

Ale pozor, návštěva Paříže v únoru vás může uchvátit natolik, že ji už nikdy nebudete chtít znovu navštívit v létě.

Počasí Paříž – únorPrůměrná hodnota
Teplota4 °C
Maximální teplota8 °C
Minimální teplota1 °C
Srážky44 mm
Počet deštivých dní12
Vlhkost vzduchu87 %
Délka denního světla9 hodin a 30 minut

6. Benátky, Itálie

Benátky, to je kouzelné město, které stojí za návštěvu po celý rok. Ale únor je obdobím, kdy se odehrává nejočekávanější událost v roce: Benátský karneval.

Benátský karneval, který místní slaví od roku 1094, patří mezi nejslavnější karnevaly na světě. Během tohoto měsíce se do úzkých uliček nazývaných „calli“ valí hordy turistů a mění je na vír barevných masek a pestrých kostýmů, jež hravě oživí i ty nejšedivější zimní dny.

Teploty v této době se pohybují mezi 6 °C a 10 °C, a deštivé dny jsou spíše pravidlem než výjimkou.

Kromě karnevalu je únor v Benátkách také ideálním časem na oslavu Dne svatého Valentýna. Co takhle romantická projížďka gondolou, abyste mohli společně s vaší drahou polovičkou obdivovat město z jedinečné perspektivy?

A jako třešničku na dortu po této romantické plavbě si můžete vychutnat západ slunce z nejznámějšího mostu v Benátkách, Rialtova mostu.

Aby váš pobyt byl co nejexkluzivnější, zvažte ubytování v moderním 4hvězdičkovém hotelu Palazzo Experimental s nádherným výhledem na kanál.

Benátky v únoru ožívají nejen v rámci svého slavnostního karnevalu, ale nabízí také jedinečnou kombinaci romantiky, kulturního bohatství a kouzla, které je charakteristické pro tento malebný kousek Itálie.

Počasí Benátky – únorPrůměrná hodnota
Teplota6 °C
Maximální teplota10 °C
Minimální teplota2 °C
Srážky51 mm
Počet deštivých dní8
Vlhkost vzduchu74 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

7. Santorini, Řecko

Santorini, to je proslulý řecký klenot ve středu Egejského moře. V únoru se mění v neodolatelný cíl pro ty, kteří touží po jedinečném zážitku. S ohromujícími výhledy na Egejské moře, příjemnějším počasím než v mnoha jiných částech kontinentu, minimem turistů, nižšími cenami než v letních měsících a bohatou kulturou, Santorini, představuje ideální místo k pobytu.

I když v únoru může být na ostrově trochu větrno, můžete se stále těšit na spoustu slunečního svitu. Pláže v Santorini jsou v únoru téměř prázdné, což je ideální příležitost na to nechat v tichosti lehce ohřát slunečními paprsky.

Dalším plusem je zelená, bujná vegetace, která činí celý krajinný obraz naprosto ohromujícím – možná dokonce krásnějším než v letních měsících, kdy je vyprahlejší.

Mírné středomořské klima v tomto období dělá z ostrova Santorini ideální místo pro venkovní aktivity. Můžete objevovat Oiu bez davů turistů, navštívit úžasné archeologické památky nebo podniknout výlety lodí na sousední ostrovy.

V únoru je možné navštívit spoustu restaurací a barů, včetně obchodů a trhů, které nabízejí jedinečné místní produkty – jako je krémový řecký feta sýr a olivy Kalamata.

Santorini v únoru láká na tiché pláže, zelené krajiny a autentický zážitek z řecké kultury, díky kterému se tento ostrov stává nezapomenutelným útočištěm pro ty, kteří hledají klid a krásu v jednom.

Počasí Santorini – únorPřibližná hodnota
Teplota12 °C
Maximální teplota14 °C
Minimální teplota10 °C
Srážky80 mm
Počet deštivých dní7
Vlhkost vzduchu73 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

8. Hamburg, Německo

V únoru se německý Hamburg stává jedním z nejlepších míst k návštěvě v Evropě. Proč? Navzdory tomu, že je druhým největším městem v zemi a nabízí nepřeberné množství fascinujících atrakcí, je často přehlíženo ve stínu měst jako Mnichov, Berlín nebo Frankfurt. Přitom je výjimečné nejen svým bohatým kulturním dědictvím, ale také snadnou dostupností díky vlastnímu mezinárodnímu letišti.

Hamburk láká návštěvníky nejen čokoládovým muzeem, zoologickou zahradou a malebnými parky, ale také množstvím venkovních prostor, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. V únoru město nabízí klidnější prostředí a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vyhnout se davům.

Neměli byste vynechat ani čtvrť Speicherstadt, která se pyšní statusem Světového dědictví UNESCO. Je to největší komplex skladů na světě, který se rozkládá na rozloze 260 000 čtverečních metrů, a jehož atmosféra vás vtáhne do historie města.

Únor v Hamburku také znamená karnevalovou oslavu, kdy se město promění v zábavné průvody, kostýmy a hromady piva. Mnohá místa navíc ožívají hudbou všech žánrů.

Pro ubytování si můžete vybrat stylový Citadines Michel Hamburg, který se nachází v blízkosti mnoha atrakcí a ve snadné dosažitelnosti veřejnou dopravou. Hamburg v únoru servíruje kombinací klidné elegance, bohaté kultury a přívětivosti, což z něj činí jedinečný evropský klenot, stojící za objevem.

Počasí Hamburg – únorPrůměrná hodnota
Teplota1 °C
Maximální teplota4 °C
Minimální teplota-2 °C
Srážky40 mm
Počet deštivých dní14
Vlhkost vzduchu87 %
Délka denního světla9 hodin a 30 minut

9. Cortina, Itálie

V únoru se Cortina d’Ampezzo, která se rozkládá v italských Dolomitech, mění v fantastickou evropskou destinaci plnou zimních radovánek.

V Cortině se v únoru návštěvníci mohou těšit na mnoho aktivit, jako jsou zimní sporty, lyžování, jízda lanovkou a prozkoumávání malebného města.

Cortina má v únoru úžasnou atmosféru a je pokrytá velkou vrstvou sněhu – ve skutečnosti je únor nejsněžnějším měsícem v Cortině, kdy napadá více než 330 mm sněhu!

S Cortinou souvisí i některé z nejlepších lyžařských zážitků v Alpách s více než 120 kilometry sjezdovek. Pokud byste chtěli změnu od lyžování, můžete vyzkoušet i sněžnice, snowboarding nebo dokonce sáňkování.

I když nejste vášnivým fanouškem zimních sportů, určitě si nenechte ujít jízdu lanovkou až na vrcholky hor – výhledy z nejvyšších míst jsou naprosto úchvatné a nachází se zde dokonce několik restaurací.

Pokud byste raději obdivovali hory z úrovně úpatí, navštivte pěší zónu Corso Italia – hlavní ulici Cortiny.

Cortina je velmi živá díky množství kaváren, restaurací a barů s terasami, kde si můžete vychutnat výhledy s Aperol spritz, horkou čokoládou, svařeným vínem nebo italským vánočním nápojem Bombardino!

Únor je v Cortině vrcholovou sezónou, takže si své ubytování rezervujte včas! Mezi top volby patří Hotel Cortina.

Počasí Cortina – únorPrůměrná hodnota
Teplota-2 °C
Maximální teplota2 °C
Minimální teplota-7 °C
Srážky37 mm
Počet deštivých dní7
Vlhkost vzduchu74 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

10. Viareggio, Itálie

Viareggio je perla toskánského pobřeží. V únoru ožívá během karnevalových oslav a předvádí jedinečnou atmosféru, která soutěží s Benátkami o titul nejslavnějšího karnevalu v Itálii a dokonce i v Evropě. Toto malebné přímořské město se chlubí jednou z největších karnevalových oslav v zemi, a to s historií sahající až do roku 1873.

Oslnivé průvody a obří pestrobarevné vozy se valí ulicemi od začátku února a vrcholí poslední sobotu po Popeleční středě. V té době se živá pěší zóna podél doků a pobřežních letovisek promění v barevnou výstavu gigantických karnevalových postav a originálních nápadů.

Začátek slavnostního odpoledne s průvodem se nenese jen v duchu tradičních aspektů, ale pokračuje až do večerních hodin, kdy se radostná atmosféra přesune do místních barů a nočních klubů.

Aby se oslavy staly skutečným gastronomickým zážitkem, nesmí chybět chiacchere – křehké smažené sušenky obalené v cukru, které platí za jeden z nejlepších místních chuťových zážitků.

Ale Viareggio nabízí mnohem více než „jen“ karnevalovou jízdu. I když může zimní pláž působit méně lákavě než jindy během roku, vše je zalito klidem a vybízí k objevování. Od opuštěného mramorového lomu Henraux přes majestátní Villa Reale di Marlia až po historické město Lucca, Viareggio a jeho okolí – v únoru vás tato místa očarují svým jedinečným mixem tradice, kultury a malebného přímořského kouzla.

Počasí Viareggio – únorPrůměrná hodnota
Teplota8 °C
Maximální teplota11 °C
Minimální teplota4 °C
Srážky76 mm
Počet deštivých dní10
Vlhkost vzduchu81 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

11. Matera, Itálie

Matera, to je ikonické město vytesané do kamene. S více než 1600 jeskynními obydlími a impozantními kamennými stavbami se v únoru stává jedním z nejspektakulárnějších míst na světě. Je to období, kdy toto italské mistrovské dílo září v nejlepším světle, a právě v únoru si můžete vychutnat jeho kouzlo bez davů turistů.

Dnes jsou bývalé jeskynní obydlí v Matera přeměněna na jedinečné jeskynní hotely, kavárny a butikové obchody. Procházka úzkými uličkami tohoto kamenného města vás přesto vtáhne do jiné éry, ať už si dopřáváte večeři v romantické jeskynní restauraci nebo odpočíváte v kamenném paláci, jako je nádherný Palazzo Gattini Luxury Hotel.

Matera dokázala okouzlit svým historickým půvabem i filmaře. Stala se hvězdou filmového plátna jako natáčecí lokace posledního filmu Jamese Bonda – No Time to Die. Hlavní postavy tohoto dobrodružství spočinuly v nádherném Palazzo Gattini v Matera, což přidává tomuto místu na prestiži.

Hotel Palazzo Gattini Luxury Hotel, kromě elegantních pokojů a koupelen vytesaných do kamene, nabízí wellness centrum umístěné v historické cisterně a termální bazén. Obojí představuje neodolatelné lákadlo pro ty, kteří si chtějí během pobytu dopřát pořádnou porci relaxaxce.

Matera a jeho Palazzo Gattini Luxury Hotel jsou ideálním útočištěm pro páry, které hledají nezapomenutelný zážitek na Valentýna. S průměrnou teplotou kolem 13°C a slunečným počasím v italském jižním duchu je únorová Matera dokonalou scenérií pro romantický pobyt.

A co je nejlepší? V únoru si můžete užít Materu bez davů a za výhodnější ceny než v turistické sezóně. Matera v únoru – to je kus autentické italské krásy, který si zamilujete na první pohled.

Počasí Matera – únorPřibližná hodnota
Teplota10 °C
Maximální teplota14 °C
Minimální teplota6 °C
Srážky46 mm
Počet deštivých dní7
Vlhkost vzduchu75 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

12. Nice, Francie

Na francouzské Riviéře, kde se snoubí elegance a slunce, leží překrásné město Nice. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací ve Francii, která se vyznačuje nejen příjemným klimatem, ale také architekturou s nádechem středomořského půvabu.

Nice v únoru láká návštěvníky svým mírným a osvěžujícím zimním počasím, které je teplejší než většina destinací v severní Evropě. Zatímco sníh je v Nice vzácným hostem, déšť tu není ničím neobvyklým.

Proč se tedy vydat do Nice právě v únoru? Odpověď nespočívá jen v počasí a malebné atmosféře. V tuto dobu totiž ožívá slavný Carnaval de Nice.

Tento nezapomenutelný karneval je každoroční událostí, která se koná v únoru a trvá celé dvě týdny. Na programu je pestrý průvod flotil, kde každá loďka nese jiné téma, provázená vystoupeními umělců, hudebníky a tanečníky. A co víc, můžete se těšit na obří loutky!

Po dnech plných veselí můžete večer obdivovat velkolepé ohňostroje, které září nad městem, a sledovat, jak se karnevalové flotily rozsvěcují v barvité atmosféře.

Nice nabízí mnoho dalších aktivit k objevování mimo karnevalový ruch. Oblíbenými atrakcemi města jsou Promenade des Anglais, slavná promenáda podél Středozemního moře, a staré město (Vieux Nice) s domy v pastelových barvách, úzkými uličkami a galeriemi.

Při návštěvě Nice během karnevalové sezóny se doporučuje rezervovat hotel v dostatečném předstihu, než budou plně obsazeny. Mezi doporučené hotely patří středně velký, útulný a pohodlný Hotel Florence Nice. Nice v únoru – to je kombinace kultury, krásy a karnevalového veselí pod středomořským sluncem.

Počasí Nice – únorPrůměrná hodnota
Teplota11 °C
Maximální teplota14 °C
Minimální teplota7 °C
Srážky53 mm
Počet deštivých dní8
Vlhkost vzduchu75 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

13. Vik, Island

Pokud toužíte po úniku před českou zimou, Vik na jižním Islandu je v únoru vskutku nádherným místem pro objevování přírodních krás. Tato malá rybářská vesnice ležící podél jižního pobřeží Islandu nabízí malebné centrum a nádherné okolní krajiny.

V zimě bývá městečko pokryto sněhem, což ráz krajiny umocňuje a dává jí kouzelný nádech!

Vik je nejvíce známý pro Reynisfjara, nejslavnější pláž s černým pískem na Islandu. Reynisfjara je proslulá svým jet-black pískem, divokými mořskými věžemi a čtvercovými bazaltovými skalami vyčnívajícími ze pláže. V zimním období jsou vlny na pláži bouřlivé a vítr může být velmi prudký, takže si vezměte dostatek vrstev oblečení, abyste zůstali v teple!

Dalším úžasným zimním zážitkem ve Vik je návštěva nedaleké ledové jeskyně Katla, která vzniká mezi ledovcem Kötlujökull a nebezpečným sopkou Katla.

Během prohlídky můžete projít holými sopečnými poli, obdivovat ohromující modré stěny ledu v jeskyni a dokonce možná podniknout výlet po ledovci!

A ačkoliv Vik nabízí spoustu krás i během dne, opravdová kouzla se objevují (pokud máte štěstí) v únoru v noci.

Díky své odlehlé poloze a omezenému světelnému znečištění je Vik jedním z nejlepších míst na Islandu, kde můžete sledovat Auroru Borealis neboli polární záři tančící na noční obloze; v únoru jsou noci stále poměrně dlouhé a temné, což zvyšuje šanci na spatření.

Během pobytu ve vesnici se ubytujte v Hotelu Vik i Myrdal, který skvěle kombinuje moderní design s nordickým útulným prostředím.

Vik v únoru – to je pohádkový svět ledových krás, divoké přírody a tajemného polárního svitu.

Počasí Vik – únorPrůměrná hodnota
Teplota-1 °C
Maximální teplota2 °C
Minimální teplota-4 °C
Srážky77 mm
Počet deštivých dní21
Vlhkost vzduchu86 %
Délka denního světla9 hodin a 30 minut

14. Barcelona, Španělsko

Barcelona je pulzující klenotnice Katalánska. Svým kouzlem vás pohltí kdykoliv během roku, ale návštěva v únoru představuje něco zcela mimořádného.

Katalánsko v únoru vítá cestovatele výrazně teplejším a slunečnějším počasím než mnoho jiných evropských destinací v této době, což je jako stvořené pro ty, kteří hledají únik z šedivé zimy.

Užijete si slunce při procházce po písečných plážích nebo podniknete pěší túru z Barcelony, kde budete obdivovat krásu okolní krajiny.

Ačkoliv je Barcelona vždy plná života, v únoru zde najdete výrazně méně turistů. Tato klidnější atmosféra nabízí možnost pořídit nádherné fotografie bez davů v pozadí, využít nižší ceny a nemuset čekat na atrakce ve frontách.

Pro ty, kdo hledají nezapomenutelné události, je dobrou volbou malé město Sitges. Nachází se jen 20 minut od Barcelony a probíhá zde vzrušující karnevalová oslava, mimochodem považovaná za jednu z nejpestřejších a nejšílenějších v oblasti.

Barcelona v únoru zároveň láká milovníky gastronomie. Kromě typických katalánských lahůdek se nechte unést autentickou calçotadou.

Calçots, katalánské jarní cibule, jsou perfektně grilované a podávají se s lahodnou omáčkou z ořechů a paprik – opravdový festival chutí!

Barcelona v únoru nabízí harmonické spojení kulturního bohatství, klidného objevování a lahodných požitků z kulinářských dobrodružství, což z ní činí opravdovým ráj pro ty, kteří mají rádi pestré zážitky.

Počasí Barcelona – únorPrůměrná hodnota
Teplota11 °C
Maximální teplota15 °C
Minimální teplota7 °C
Srážky40 mm
Počet deštivých dní5
Vlhkost vzduchu71 %
Délka denního světla10 hodin a 30 minut

15. Lanzarote, Španělsko

Když toužíte po útěku před chladným evropským únorovým počasím, zamířete na Kanárské ostrovy, konkrétně na Lanzarote.

Lanzarote, východnější ze souostroví Kanárských ostrovů, je jedinečným rájem s ohromujícími sopečnými scenériemi, nádhernými písečnými plážemi a příjemným teplým podnebím, které vám poskytne radost z cestování po celý rok.

I když únor není nejteplejším obdobím, počasí je příjemně mírné a slunečné, takže ideální pro objevování nesčetných přírodních krás ostrova a venkovních aktivit.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst na tomto ostrově je Národní park Timanfaya, kde se můžete ponořit do sopečné krajiny a podstoupit průvodcovskou prohlídku fascinujících scenérií parku.

Geotermální aktivita parku nabízí neskutečný pohled, včetně dramatických vybuchujících gejzírů. Timanfaya představuje jedinou aktivní sopku na Lanzarote, ačkoliv její poslední erupce se datuje až do roku 1730.

Lanzarote se pyšní nespočtem krásných pláží, jako je například pláž Famara na severním pobřeží či pláže v Playa Blanca na jihu.

Ostrov také ukrývá několik malebných měst a vesnic, mezi kterými vyniká hlavní město Arrecife a malebná vesnice Yaiza. Objevíte bohatou historii a kulturu ostrova návštěvou mnoha muzeí a galerií, včetně Nadace Césara Manrique, která nás zavede do světa slavného lanzarotského umělce a architekta.

Lanzarote v únoru vám přináší nejen oázu tepla, ale i nezapomenutelný zážitek, kde se krása přírody snoubí s pohodlným počasím, díky čemuž se stává ideální destinaci pro cestovatele toužící po dobrodružství.

Počasí Lanzarote – únorPrůměrná hodnota
Teplota18 °C
Maximální teplota21 °C
Minimální teplota15 °C
Srážky16 mm
Počet deštivých dní4
Vlhkost vzduchu69 %
Délka denního světla11 hodin a 30 minut

16. Bergen, Norsko

V srdci nádherných norských fjordů leží nefalšovaný severský klenot – Bergen. Toto okouzlující město na západním pobřeží Norska láká návštěvníky po celý rok, ale v únoru nabízí zážitky, které stojí za to zažít.

Počítejte s tím, že pod širým nebem v únoru nenajdete tolik sněhu, jak byste možná očekávali, ale nezoufejte. To znamená, že můžete bez obav vyrazit k fjordům a prozkoumat tuto nádhernou krajinu bez obav z promrzlého zimního chladu.

Bergen je v této době rovněž rájem pro gurmány, a to zejména milovníky čerstvých mořských plodů. UNESCO město gastronomie svou nabídku založilo hlavně na rybách, které v zimě dosahují svého vrcholu čerstvosti.

Chcete-li v únoru zažít dobrodružství, které vás probudí a osvěží, můžete se ponořit do ledové vody u Nordnes Sjøbad. Zdejší voda je sice chladivá, ale neskutečně osvěžující, a po skoku můžete ihned zakotvit v sauně nebo termálním bazénu.

Nemusíte se bát chladnějšího počasí – výstup na vrchol hory Fløyen vás odmění nádhernými pohledy na město a procházkou Trollím lesem, který v únoru bývá pokrytý bílým přikrývkou sněhu.

Bergen v únoru nabízí také bohatý výběr vnitřních atrakcí. Muzeum Bryggen představuje složitou historii města a Námořní muzeum vám přiblíží námořnickou historii západonorského přístavního města.

A co víc, Bergen v únoru nabízí klidnější atmosféru, než je tomu v letních měsících, kdy přístavem ožívají výletní lodě. Navíc můžete využít nižší ceny, což je v této části světa vždy vítaným bonusem. Přijďte a objevte nejen perly norských fjordů, ale také kouzlo Bergenu v jednom z nejklidnějších měsíců roku.

Počasí Bergen – únorPrůměrná hodnota
Teplota2 °C
Maximální teplota4 °C
Minimální teplota0 °C
Srážky120 mm
Počet deštivých dní19
Vlhkost vzduchu83 %
Délka denního světla8 hodin a 30 minut
Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Evropa,

Poslední aktualizace:  11. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky