Cestování

4 nejkrásnější evropská města, která musíte navštívit

Kam na dovolenou? Pokud vás již omrzela místa, na kterých si sice odpočinete, ale neodnesete si žádné nezapomenutelné zážitky, nahlédněte do fotogalerie. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější evropská města, která přímo hýří inspirací…

A která to jsou? Do našeho hledáčku se dostala Barcelona, která je od nepaměti domovem nejuznávanějších architektů. Španělská metropole je plná architektonických skvostů, kterým dominuje katedrála La Sagrada Familia. Za zmínku však stojí i nespočet dalších impozantních staveb, které jsou rozprostřeny po celém městě.

Vaší další zastávkou by měla být Paříž, která patří mezi nejkrásnější města na světa. Rozmanitá architektura, ze které dýchá atmosféra dob dávno minulých. Monumenty, muzea, Séna… Vaše smysly dostanou pořádnou porci vjemů, které ani nestihnou zpracovat.

Nezapomeňte ani na Bruggy. Správní a historické centrum belgické západní provincie Flandry je perfektním příkladem středověkého města. Bruggy obklopuje kanál a ulice lemuje neo-gotická architektura. Procházka belgickým městem opravdu stojí za to.

Čtveřici uzavíráme Istanbulem, dalším historickým městem, ve kterém se mísí několik významných kultur. Turecká metropole se rozkládá na dvou kontinentech a její historie začala již před 2 700 lety. Bývalý Konstantinopol, Cařihrad a Byzantion vás vás uhrane architekturou i atmosférou.

2

3

4

6

7

8

13

14

15

9

10

12

Foto: designswan.com

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *