Cestování

4 nejkrásnější evropská města, která musíte navštívit

Kam na dovolenou? Pokud vás již omrzela místa, na kterých si sice odpočinete, ale neodnesete si žádné nezapomenutelné zážitky, nahlédněte do fotogalerie. Vybrali jsme pro vás nejkrásnější evropská města, která přímo hýří inspirací…

A která to jsou? Do našeho hledáčku se dostala Barcelona, která je od nepaměti domovem nejuznávanějších architektů. Španělská metropole je plná architektonických skvostů, kterým dominuje katedrála La Sagrada Familia. Za zmínku však stojí i nespočet dalších impozantních staveb, které jsou rozprostřeny po celém městě.

Vaší další zastávkou by měla být Paříž, která patří mezi nejkrásnější města na světa. Rozmanitá architektura, ze které dýchá atmosféra dob dávno minulých. Monumenty, muzea, Séna… Vaše smysly dostanou pořádnou porci vjemů, které ani nestihnou zpracovat.

Nezapomeňte ani na Bruggy. Správní a historické centrum belgické západní provincie Flandry je perfektním příkladem středověkého města. Bruggy obklopuje kanál a ulice lemuje neo-gotická architektura. Procházka belgickým městem opravdu stojí za to.

Čtveřici uzavíráme Istanbulem, dalším historickým městem, ve kterém se mísí několik významných kultur. Turecká metropole se rozkládá na dvou kontinentech a její historie začala již před 2 700 lety. Bývalý Konstantinopol, Cařihrad a Byzantion vás vás uhrane architekturou i atmosférou.

2

3

4

6

7

8

13

14

15

9

10

12

Foto: designswan.com

Další články

Dovolená v obytném voze? Zažijete nepoznané a budete si ji chtít zopakovat!

Nezapomenutelné lyžování na nejvyšší úrovni? Rakousko jako jasná volba!

Přemýšlíte, kam za zimními radovánkami? Zvolte letos Francii

Malta nabízí cestovatelům megalitické stavby, ale také pláže

Přemýšlíte, kde to letos rozpálíte na lyžích? Vyrazte do Slovinska

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *