Krupobití zdemolovalo letadlo Austrian Airlines: Piloti museli nouzově přistát ve Vídni

Adam Valový
14. června 2024
2 minuty čtení

Letadlo společnosti Austrian Airlines se v neděli ocitlo v „bouřkové buňce“ a krupobití ho vážně poškodilo, informovala rakouská letecká společnost. Airbus A320 s 173 cestujícími a 6 členy posádky na palubě byl na cestě z Palma de Mallorca do Vídně, když narazil na silnou bouřku. Piloti museli vyhlásit tísňové volání a nouzově přistát ve Vídni.

Sociální média zaplavily fotky a videa poškozeného letadla. Na záběrech je vidět značně poškozená příď letadla, ohnutá horní část kokpitu a popraskané sklo v oknech pilotní kabiny. Podle Austrian Airlines krupobití poškodilo dvě přední okna kokpitu, radomem a panely letadla.

exithamster / X

Na palubě se naštěstí nikdo nezranil, ale incident zdůrazňuje nebezpečí, které představují silné bouřky pro letadla. Minulý měsíc jeden cestující zemřel a více než 70 dalších bylo zraněno, když se letadlo Singapore Airlines dostalo do silných turbulencí. Později ve stejném týdnu bylo zraněno 12 lidí na letu Qatar Airways.

Letecké společnosti se snaží před bouřkami vyhýbat, ale někdy se jim to nepodaří. V takových případech jsou piloti vyškoleni, aby s bouřkami vypořádali a zajistili bezpečnost cestujících. I přesto může být let v bouřce nepříjemný a stresující zážitek pro cestující.

Incident s letadlem Austrian Airlines je připomínkou toho, že i v moderním letectví existují rizika. Je důležité si uvědomit tato rizika a respektovat pokyny posádky letadla během letu.

Zdroj: https://edition.cnn.com/travel/austrian-airlines-hailstorm-damage-plane-nose/

Kategorie:

Cestování, Evropa,

Poslední aktualizace:  24. června 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky