Terceira: Azorský ostrov plný zábavy a krásy

Adam Valový
15. června 2024
3 minuty čtení

Terceira je třetí ostrov objevený portugalskými mořeplavci. Snoubí v sobě divokou krásu azorské přírody s bohatou historií a živou kulturou. A není divu, že si tento „party ostrov“ získal srdce turistů a stal se po São Miguelu druhým nejoblíbenějším cílem na Azorech.

Slavnosti a tradice

Chcete si užít letní fiestu? Terceira ožívá stovkami festivalů pořádaných místními komunitami. Zažijete zde bujaré oslavy Dne svatého léta nebo se ponoříte do adrenalinu na Tauradách a Corda, kde ulicemi vesnic prohánějí prohánějí býci. Atmosféra je elektrizující a srdečnost místních obyvatel vás zaručeně okouzlí.

Angra do Heroismo: Klenot Atlantiku

Máte rádi historii? Pak se vydejte na průzkum Angra do Heroismo, okouzlujícího hlavního města s bohatou historií. Z Monte Brasil se vám naskytne dechberoucí panoramatické panorama. Projděte se po dlážděných uličkách starého města, zapsaného na seznamu UNESCO, a obdivujte honosné barokní budovy z 17. a 18. století, které připomínají zlatý věk portugalských objevů. Nechte se okouzlit architekturou, která inspirovala i historické centrum brazilského Salvadoru de Bahia!

Sestup do hlubin Země: Algar do Carvão

Cesta do nitra ostrova vás zavede do Algar do Carvão, impozantního sopečného komína hlubokého 90 metrů. Sestupte po schodech a tunelech a prozkoumejte toto fascinující geologické dílo. Návštěvnické centrum vám přiblíží historii a vznik této úchvatné přírodní památky.

Za tajemstvím sopek do Furnas do Enxofre

V srdci Terceiry se nachází Furnas do Enxofre, sirný gejzír s tajemnou atmosférou. Projděte se po značené stezce přes pole fumarol a pozorujte, jak se z hlubin země valí chuchvalce sirného kouře. Pocitíte se jako v fantasy filmu!

Panoramatické výhledy a malebná jezírka

Z vyhlídky Miradouro da Serra do Cume se vám naskytne úchvatný panoramatický výhled na největší kalderu Azor. Objevte malebnou vesničku Biscoitos, proslulou vínem Verdelho, a ochutnejte toto lahodné aperitivní víno. Po prohlídce vinic se osvěžte v moři a relaxujte na slunci u okouzlujících přírodních jezírek.

Terceira je ostrov, který má co nabídnout snad opravdu každému cestovateli. Ať už toužíte po poznávání historie, po dobrodružství v divoké přírodě, nebo po relaxaci na pláži, Terceira vás zaručeně okouzlí.

Zdroj: https://www.routard.com/contenu-dossier/cid134140-les-acores-l-archipel-magique.html

Poslední aktualizace:  24. června 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky