Bytový design

Malý, ale stoprocentně funkční: Perfektní apartmán pro cestovatele

V mnoha turisticky navštěvovaných oblastech se majitelé apartmánů rozhodli pro změnu. Transformují své nemovitosti tak, aby se v nich návštěvníci cítili jako doma, a to s ohledem na jejich základní potřeby. Takto komfortnímu ubytování dá spousta cestovatelů přednost před hotelem. Ale jaký typ apartmánu má současná generace milovníků cestování nejraději? Design je klíčem k úspěchu a my vám ukážeme prototyp úspěšného ubytování. Pokud se v dohledné době chystáte na přestavbu vlastního apartmánu, vezměte si příklad z tohoto. Nachází se v Budapešti, která se v minulých letech těšila velkému turistickému ruchu.

Apartmán má 30 metrů čtverečních a jedná se o jediný pokoj, který zahrnuje prostor pro spánek, kuchyň a menší jídelní koutek. S ohledem na malou obytnou plochu však vypadá velmi prostorně. K dosažení perfektního výsledku bez nutnosti obětování prostoru se tým architektů rozhodl pro zvýšenou plochu na spaní. Nachází se na ní dvojitá postel – respektive matrace. Pod tím se nachází úložný prostor na polštáře, přikrývky a oblečení.

Dalším chytrým prvkem je úložná zeď. Celá je pojata jako držák s dírkami, do kterých lze vložit kolíky a následně umístit police. Ty lze kdykoliv vyjmout a dle potřeby přemístit na jiné místo. Tabule pokračuje až nad kuchyňskou linku, kde se dá využít k uložení talířů, koření a dalších kuchyňských potřeb. Nahrazuje tradiční skříňky.
Nalevo od spacího prostoru se nachází malá koupelna. I zde je cítit odlehčená atmosféra a přes skleněnou stěnu může procházet světlo. Díky zrcadlu je místnost opticky větší. A jak se apartmán líbí vám? Kdybyste jeli do Budapešti, ubytovali byste se v něm?


 

Další články

I okna s tím nejkrásnějším výhledem potřebují záclony

4 tipy, jak jednoduše, ale přesto stylově vylepšit bydlení

Objevte kouzlo sušených květin

Věděli jste, že i přikrývky ovlivňují spánek?

Proti gustu… Líbí se vám nábytek ve stylu kostlivce?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *