Malý, ale stoprocentně funkční: Perfektní apartmán pro cestovatele

Lenka Němcová
28. března 2018
2 minuty čtení

V mnoha turisticky navštěvovaných oblastech se majitelé apartmánů rozhodli pro změnu. Transformují své nemovitosti tak, aby se v nich návštěvníci cítili jako doma, a to s ohledem na jejich základní potřeby. Takto komfortnímu ubytování dá spousta cestovatelů přednost před hotelem. Ale jaký typ apartmánu má současná generace milovníků cestování nejraději? Design je klíčem k úspěchu a my vám ukážeme prototyp úspěšného ubytování. Pokud se v dohledné době chystáte na přestavbu vlastního apartmánu, vezměte si příklad z tohoto. Nachází se v Budapešti, která se v minulých letech těšila velkému turistickému ruchu.

Apartmán má 30 metrů čtverečních a jedná se o jediný pokoj, který zahrnuje prostor pro spánek, kuchyň a menší jídelní koutek. S ohledem na malou obytnou plochu však vypadá velmi prostorně. K dosažení perfektního výsledku bez nutnosti obětování prostoru se tým architektů rozhodl pro zvýšenou plochu na spaní. Nachází se na ní dvojitá postel – respektive matrace. Pod tím se nachází úložný prostor na polštáře, přikrývky a oblečení.

Dalším chytrým prvkem je úložná zeď. Celá je pojata jako držák s dírkami, do kterých lze vložit kolíky a následně umístit police. Ty lze kdykoliv vyjmout a dle potřeby přemístit na jiné místo. Tabule pokračuje až nad kuchyňskou linku, kde se dá využít k uložení talířů, koření a dalších kuchyňských potřeb. Nahrazuje tradiční skříňky.
[hana-code-insert name=’article‘ /]
Nalevo od spacího prostoru se nachází malá koupelna. I zde je cítit odlehčená atmosféra a přes skleněnou stěnu může procházet světlo. Díky zrcadlu je místnost opticky větší. A jak se apartmán líbí vám? Kdybyste jeli do Budapešti, ubytovali byste se v něm?


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky