Medúzy ve sklenici? Hodně netradiční, leč nádherná dekorace!

Lenka Němcová
12. dubna 2018
2 minuty čtení

Fascinuje vás podmořský svět? Pak se vám bude líbit tvorba kalifornského umělce Ricka Satavy. Vytvořil totiž úžasnou kolekci medúz ve sklenicích.

Medúzy patří k nejúžasnějším mořským živočichům. Vypadají jako z jiného světa a často hýří psychadelickými barvami. Američan Satava si je této skutečnosti vědom, a proto se medúzami inspiroval při své tvůrčí činnosti. Po mnoha letech experimentování konečně našel způsob, jak vytvořit „sklo ve skle“. Jeho výtvory jsou velmi realistické a těžko věřit, že nejde o opravdové medúzy.

Technika zvaná sklo ve skle je stará stovky let. Spočívá ve výrobě skleněné sochy uvnitř skleněné nádoby. Nejdříve se tvoří vnitřní část, kolem které se poté vytvoří další vrstva. V praxi je samozřejmě výroba tohoto druhu dekorací poměrně náročná, ale jde vidět, že ji Satava zvládá na výbornou.

Vy se technickou stránkou zabývat nemusíte. Prostě se jen pokochejte nádhernými výtvory, které hned tak někde neuvidíte. Možná se vám zalíbí natolik, že si některou z nich pořídíte. Dobrá zpráva je, že medúzy jsou na prodej. Špatná zpráva je vysoká cena. Za sošku dáte tisíce dolarů.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky