Mesopotamia Express: Díky nové vlakové trati bude brzy možné objevovat kulturní poklady Turecka

Adam Valový
13. dubna 2024
3 minuty čtení

Milovníci historie a gastronomie pozor! Nový turistický vlak jménem Mesopotamia Express vám již brzy umožní prozkoumat některé z nejkrásnějších a nejzajímavějších oblastí Turecka. Souprava vyjíždí z hlavního města Ankary a projíždí vnitřními, východními a jihovýchodními oblastmi Anatólie. Zastavuje v destinacích Kayseri, Malatya a Elazığ, kde bude dostatek času na prohlídku památek a ochutnávku místních specialit.

Pohodlná cesta s krásnými vyhlídkami

Vlak Mesopotamia Express má devět lůžkových a jeden jídelní vůz s maximální kapacitou 180 cestujících. Kabiny jsou pro dvě osoby a ceny začínají na 9 000 TL (cca 257 EUR) za cestu tam a 8 000 TL (cca 230 EUR) za zpáteční lístek. Během 1 051 km dlouhé cesty se budete moci kochat drsnou pouštní krajinou a zasněženým vrcholem hory Erciyes – spící sopky s výškou 3 916 metrů.

google.com

Tři zastávky plné historie a chutí

Vlak po cestě zataví na třech místech:

  • Kayseri: Historické hlavní město Kappadokie proslulé svými památkami z doby Seldžuků, včetně mešit, hrobek a teologických škol ze 13. století. Mezi nejznámější památky patří komplex mešity Hunat Hatun z roku 1238, která zahrnuje i funkční hamam.
  • Malatya: Město nedaleko starobylého města Malatya, kde lze navštívit mohylu Arslantepe, zapsanou na seznamu UNESCO. Mohyla je rozsáhlé muzeum pod širým nebem s paláci, chrámy, nástěnnými malbami a sochami z doby 3000 let př. n. l. Oblast Malatya je také známá jako „země meruněk“ a dodává přibližně 50 % turecké produkce čerstvých meruněk a 95 % sušených meruněk.
  • Elazığ: Město s jednou z nejbohatších tureckých kuchyní. Ochutnejte Kelecoş (smažené maso s cibulí podávané na chlebu zjemněném jogurtem), Işkın yemeği (pokrm z divoké rebarbory) a Kömme (pečené kolečka z filo těsta plněná vrstvami masa a ořechové pasty).

Příležitost pro poznání a zážitky

Mesopotamia Express představuje jedinečnou příležitost, jak poznat tureckou kulturu a historii zblízka a ochutnat lahodná místní jídla. Vlak je pohodlný a luxusní a nabízí krásné vyhlídky na tureckou krajinu. Takže pokud hledáte jedinečný a nezapomenutelný zážitek, bude se vám výlet v Mesopotamia Express zamlouvat.

První jízda již 19. dubna

Očekává se, že první linka pro cestující zahájí provoz 19. dubna, a to z Ankary. Zpáteční cesta z Diyarbakıru se uskuteční 21. dubna. Více informací o vlaku a rezervaci jízdenek naleznete na webových stránkách Mesopotamia Express.

Zdoj a fotografie: dailysabah.com

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Evropa,

Poslední aktualizace:  13. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky