Mír v Marseille: Drsné krimi již brzy na Netflixu

Adam Valový
24. října 2023
3 minuty čtení

Nové kriminální drama vznikající pod taktovkou režiséra Oliviera Marchala divákům přinese další jedinečný pohled do světa tvrdých a nekompromisních policistů. Pokud patříte mezi fanoušky akčního žánru, máme pro vás dobrou zprávu. Olivier Marchal se totiž chystá divákům znovu předvést, že existují policisté, kteří se se zločinci nepárají. Jeho nejnovějšího dílo – kriminální drama s názvem Mír v Marseille (v anglickém originále „Blood Coast“) vnese do své kategorie svěží vítr.

Olivier Marchal, jehož kariéra čítá jak herecké, tak režijní úspěchy, je v režisérském světě skutečnou osobností. Jeho touha po policejní se mu splnila v roce 1980, kdy vstoupil do řad zákona. Nicméně brzy se začal zajímat o herectví a jeho prostřednictvím se dostal až ke svému skutečnému snu. Ačkoliv se objevil v několika filmech a seriálech, jeho um spočívá především v režii, kde dokáže přenést své policejní zkušenosti do umělecké tvorby.

Režisér sám o policistech říká: „Drtivá většina dělá svou práci.“ Avšak přesný náhled na to, co dělají správně nebo špatně, zůstává záhadou. To nás však nezajímá tolik jako jeho schopnost přenést své zkušenosti a znalosti do tvorby. A právě chce divákům předvést ve svém novém projektu – sérii Mír v Marseille. Původně bylo plánováno, že Netflix tento šestidílný seriál odvysílá až příští rok, ale nakonec se dočkáme ještě letos.

Příběh seriálu nás zavede do Marseille, kde se policejní kapitán a jeho tým usilovně snaží zatknout nejhoršího zločince ve městě a zabránit mu v krvavém řádění. Balancují na hraně zákona a neváhají použít fyzickou sílu a další nezákonné prostředky, které jsou ovšem proti některým živlům nezbytné.

Slovo Pax Massilia znamená v Marseille mír, ale jak nám naznačuje první upoutávka, kterou Netflix odhalil, toto město má do mírumilovného místa daleko. Nopak skrývá mnoho temných tajemství, která mohou vyjít najevo pro ty, kteří se pokusí ho ovládnout. Marseille je podle komisařky šíleným městem, které dokáže udržovat pouze šílená skupina policistů.

V hlavních rolích se představí talentovaní herci jako Jeanne Goursaud, která ztvárnila první Lenu v thrilleru Milé dítě a Nicolas Duvauchelle, který se stal nedílnou součástí produkce Netflixu. Kromě nich se v seriálu představí Tewfik Jallab, Moussa Maaskri, Gino Montesinos, Florence Thomassin a Samir Boitard.

Kriminální drama Mír v Marseille bude mít premiéru na Netflixu 6. prosince, a fanoušci akčních kousků se tak mohou těšit na další vzrušující sérii od režiséra Oliviera Marchala. Slibuje nám nekompromisní pohled na práci policistů a jejich boj proti zlu ve zlověstných ulicích Marseille. Připravte se na akční jízdu plnou napětí a dramatických zvratů.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  24. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky