Národní park Sequoia vydává varování o bezpečnosti na řekách po nedávných incidentech

Adam Valový
4. června 2024
3 minuty čtení

Správa národních parků (NPS) naléhavě varuje návštěvníky národního parku Sequoia, aby dbali zvýšené opatrnosti v okolí vodních toků v parku, a to po sérii nedávných incidentů. Varování, které bylo vydáno o víkendu, zdůrazňuje značná rizika spojená s řekami v parku. Týká se zejména rychlé vody a kluzkých žulových břehů.

„Chceme, aby si všichni v národním parku Sequoia užili bezpečný a příjemný zážitek,“ zdůrazňuje Dave Fox, zástupce hlavního strážce parku, v tiskovém prohlášení. „Dodržováním pokynů a udržováním bezpečného odstupu od vodních toků mohou návštěvníci předejít život ohrožujícím nehodám a zajistit si zábavnou a bezproblémovou návštěvu.“

Výzva k opatrnosti přichází krátce po dvou záchranných akcích, které museli záchranáři provést v rychlém proudu Marble Fork of the Kaweah River. Tato událost zdůrazňuje skrytá nebezpečí, která se skrývají i v klidně vyhlížejících řekách, jelikož i zdánlivě malé potoky v parku mohou mít silné proudy a snadno přemoci i zkušené plavce.

Kromě silných proudů představují nebezpečí i kluzké skály v blízkosti břehů, které hrozí pádem do tekoucí vody. NPS proto apeluje na návštěvníky, aby se k řekám nepřibližovali a striktně dodržovali bezpečnou vzdálenost.

Národní park Sequoia, společně s přilehlým národním parkem Kings Canyon, skrývá rozsáhlou síť vodních toků, čítající celkem 2 600 mil řek a potoků. Kromě nich se zde nachází i téměř 3 200 jezer a rybníků, z nichž mnohá slouží jako vyhrazená místa ke koupání, táboření, rybaření a pěší turistice.

Kromě vodních aktivit je park proslulý i Obřím lesem, domovem majestátního stromu generála Shermana, starého přes 2 000 let. V roce 2021 čelil park další hrozbě v podobě rozsáhlých požárů, které donutily hasiče obalit strom generála Shermana nehořlavým materiálem na bázi hliníku, aby ho ochránili před plameny.

V souvislosti s horkým letním počasím NPS dále upozorňuje na důležitost dodržování pitného režimu. Návštěvníci by měli vyhledávat stinné úkryty, například pod korunami stromů, nosit s sebou chladivé ručníky a šátky a pravidelně doplňovat tekutiny v opakovaně použitelných lahvích u vodních stanic v parku.

Dodržováním těchto bezpečnostních pokynů a zdravým rozumem si tak mohou návštěvníci národního parku Sequoia zajistit příjemný a bezstarostný zážitek.

Zdroj: https://www.nps.gov/seki/learn/news/avoiding-dangerous-rivers.htm

Kategorie:

Cestování, USA,

Poslední aktualizace:  24. června 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky