Nejlepší dům na stromě mají v Kanadě. Tam chcete bydlet!

Lenka Němcová
3. dubna 2018
2 minuty čtení

Když jste byli malí, určitě jste snili o tom, že vám táta nebo děda postaví dům na stromě. Některým z vás se možná sen splnil, ale stoprocentně měl hodně daleko do projektu s názvem HemLoft. Zrodil se v hlavě kanadského stavitele Joela Allena a najdete ho v lesích poblíž Whistleru.

Domů na stromech je habaděj, tak proč píšeme o tom v Kanadě? Protože je neobyčejně stylový. Tvarem připomíná vejce a navzdory menším rozměrům má perfektně rozdělený vnitřní prostor. Uvnitř je dostatek místa na to, abyste zde přečkali několik romantických nocí s výhledem na hvězdy.

Na závěr malá perlička. Stromový dům byl na královském uzemí postaven tak trochu nelegálně. Joel držel svůj projekt pod pokličkou celé tři roky. Poté kontaktovat Dwell Magazine, kde se o jeho jedinečném výtvoru napsalo poprvé.

Stavitel se dočkal nebývalé podpory lidí, a tak se kanadské úřady rozhodly stavbu zlegalizovat a zahrnuli ji k ostatním zajímavostem, které jsou k vidění v Callaghan Valley. Inspirujte se následujícími snímky, třeba si nakonec postavíte podobný v lese za vašim domem.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky