Cestování

V Mexiku roste megaluxusní středisko. Má nulovou uhlíkovou stopu a ještě bude čistit moře!

Znáte Cancún (čti kan’kun)? Jedná se o poměrně známé mexické lázeňské město na pobřeží státu Quintata Roo v jihovýchodní části země. V posledních čtyřech dekádách zažilo bouřlivý rozvoj a svět ho uznává jako renomovanou turistickou destinaci. Zároveň jde o místo s velmi vysokým ročním přírůstkem obyvatel. Ale proč o něm píšeme? Protože zde vzniká další luxusní rezort, ovšem nikoliv na pobřeží. Obrovská offshore platforma byla navržena na počet 50. výročí města a vytvořil ji známý designér Richard Moreta Castillo.

Grand Cancun byl navržen jako mimopevninský, ale návštěvníci nebudou mít nouzi o nic, co by si mohli dopřát na pobřeží. Počítá se s hotely, obchodními centry, zábavními parky a spoustou dalších věcí, které by v supermoderním středisku neměly chybět.

Na první pohled se zdá, že se Grand Cancun zařadí mezi ostatní místa, která sice stojí za návštěvu, ale z hlediska ekologie jen zatěžují planetu. Ale opak je pravdou. Středisko bylo navrženo tak, aby pomáhalo čistit moře, bylo absolutně soběstačné a mělo nulovou uhlíkovou stopu. Aby toho nebylo málo, pomůže zajistit pitnou vodu a energii pro město. Samozřejmě z obnovitelných zdrojů. Takovou dovolenou by si dali líbit i lidé, kterým záleží na životním prostředí!


Classy Wardrobe Open Plan Bedroom Italian Bedroom Furniture


 

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *