V Mexiku roste megaluxusní středisko. Má nulovou uhlíkovou stopu a ještě bude čistit moře!

Lenka Němcová
30. března 2018
2 minuty čtení

Znáte Cancún (čti kan’kun)? Jedná se o poměrně známé mexické lázeňské město na pobřeží státu Quintata Roo v jihovýchodní části země. V posledních čtyřech dekádách zažilo bouřlivý rozvoj a svět ho uznává jako renomovanou turistickou destinaci. Zároveň jde o místo s velmi vysokým ročním přírůstkem obyvatel. Ale proč o něm píšeme? Protože zde vzniká další luxusní rezort, ovšem nikoliv na pobřeží. Obrovská offshore platforma byla navržena na počet 50. výročí města a vytvořil ji známý designér Richard Moreta Castillo.

Grand Cancun byl navržen jako mimopevninský, ale návštěvníci nebudou mít nouzi o nic, co by si mohli dopřát na pobřeží. Počítá se s hotely, obchodními centry, zábavními parky a spoustou dalších věcí, které by v supermoderním středisku neměly chybět.

Na první pohled se zdá, že se Grand Cancun zařadí mezi ostatní místa, která sice stojí za návštěvu, ale z hlediska ekologie jen zatěžují planetu. Ale opak je pravdou. Středisko bylo navrženo tak, aby pomáhalo čistit moře, bylo absolutně soběstačné a mělo nulovou uhlíkovou stopu. Aby toho nebylo málo, pomůže zajistit pitnou vodu a energii pro město. Samozřejmě z obnovitelných zdrojů. Takovou dovolenou by si dali líbit i lidé, kterým záleží na životním prostředí!


[hana-code-insert name=’article‘ /]

Classy Wardrobe Open Plan Bedroom Italian Bedroom Furniture


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky