Cestování

V Mexiku roste megaluxusní středisko. Má nulovou uhlíkovou stopu a ještě bude čistit moře!

Znáte Cancún (čti kan’kun)? Jedná se o poměrně známé mexické lázeňské město na pobřeží státu Quintata Roo v jihovýchodní části země. V posledních čtyřech dekádách zažilo bouřlivý rozvoj a svět ho uznává jako renomovanou turistickou destinaci. Zároveň jde o místo s velmi vysokým ročním přírůstkem obyvatel. Ale proč o něm píšeme? Protože zde vzniká další luxusní rezort, ovšem nikoliv na pobřeží. Obrovská offshore platforma byla navržena na počet 50. výročí města a vytvořil ji známý designér Richard Moreta Castillo.

Grand Cancun byl navržen jako mimopevninský, ale návštěvníci nebudou mít nouzi o nic, co by si mohli dopřát na pobřeží. Počítá se s hotely, obchodními centry, zábavními parky a spoustou dalších věcí, které by v supermoderním středisku neměly chybět.

Na první pohled se zdá, že se Grand Cancun zařadí mezi ostatní místa, která sice stojí za návštěvu, ale z hlediska ekologie jen zatěžují planetu. Ale opak je pravdou. Středisko bylo navrženo tak, aby pomáhalo čistit moře, bylo absolutně soběstačné a mělo nulovou uhlíkovou stopu. Aby toho nebylo málo, pomůže zajistit pitnou vodu a energii pro město. Samozřejmě z obnovitelných zdrojů. Takovou dovolenou by si dali líbit i lidé, kterým záleží na životním prostředí!


Classy Wardrobe Open Plan Bedroom Italian Bedroom Furniture


 

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *