Nejlepší lyžařská střediska ve Spojených státech

Lenka Němcová
8. února 2023
6 minut čtení

Milovníci lyžování často říkají, že neexistují lepší střediska než ta ve Spojených státech, a to díky kvalitě a množství sněhu, které nabízejí. Je sice pravda, že v Evropě je mnoho středisek, která mají vše potřebné, aby mohla konkurovat severoamerické zemi, ale většina z nich nemá tak odvážné tratě ani tak nadýchaný sníh.

Proto si většina lyžařů, amatérů i profesionálů, vybírá za svou lyžařskou destinaci Spojené státy. Proto v tomto článku provedeme výběr nejlepších míst, kde se v této zemi lyžuje.

Samozřejmě zohledníme více aspektů, protože i když je lyžování hlavním zážitkem, měli byste si užít i další prvky, jako je prostředí, gastronomie, akce atd. V tomto odpočtu nejlepších míst pro lyžování ve Spojených státech tedy nebudeme brát v úvahu pouze terén a sníh, ale také vybavení, prostředí a mnoho dalších věcí.

Pokud jste připraveni na skvělou zimu plnou zábavy, lyžařských závodů a adrenalinu, zveme vás k dalšímu čtení, abyste zjistili, která místa jsou nejlepší pro lyžování.

Kalifornie, jezero Tahoe

Je to destinace, kterou lze navštívit po celý rok a která opravdu stojí za to. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu tohoto nádherného místa je však zima (samozřejmě), protože v té době vyzařuje jezero Tahoe zcela zvláštní a výjimečné kouzlo.

Na výběr je několik lyžařských středisek, například Squaw Valley, Heavenly, Sierra-at-Tahoe, Northstar California, Mt. Rose-Ski Tahoe a Kirkwood. Všechna jsou mimořádně dobrá a atraktivní, i když každé z nich má svá specifika a pečeť.

Nejdůležitější je, že zde najdete sjezdovky všech úrovní, od začátečnických úseků až po okruhy pro lyžařské závody. Najdete zde také skvělou atmosféru, opravdu výborné ubytování, neuvěřitelnou a nádhernou krajinu a vše, co potřebujete k prožití té nejlepší dovolené.

Lake Tahoe je jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších lyžařských středisek ve Spojených státech, proto je nutné rezervovat si místo předem, jinak se vám nepodaří sehnat ubytování.

Wyoming, Jackson Hole

Pravděpodobně jedno z míst, které musíte navštívit, pokud milujete lyžování. Vyniká tím, že nabízí extrémně strmé a adrenalinové sjezdovky, krásné a levné ubytování a nejvýkonnější vleky.

Jackson Hole je ideálním místem pro zkušené lyžaře, protože má terén plný vegetace a stromů. Pokud jste však začátečníci, nemusíte se bát, protože má také oblast nazvanou „Solitude Station“, která byla speciálně navržena pro děti a začátečníky.

V této lokalitě bývá obvykle hodně sněhu, i když sezóna teprve začíná. Doporučujeme ji však navštívit, když už je zima pokročilá, abyste si ji užili co nejvíce.

Montana, Big Sky

Mezi lyžaři je to opravdu oblíbená destinace, protože zde ročně napadne přibližně 920 centimetrů sněhu. Navíc je zde k dispozici více než 2 400 hektarů pro lyžování, což z něj činí jedno z největších lyžařských středisek v zemi.

Přestože jsou zde sjezdovky pro všechny úrovně pokročilosti, středisko je určeno především pro středně pokročilé lyžaře. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí tohoto místa je „Osamělý vrchol“, který se tyčí do výšky 3400 metrů a nabízí oblasti jak pro zkušené lyžaře, tak pro začátečníky.

Big Sky nabízí mnoho aktivit, jako je jízda na koni, lázeňské služby, výlety do Yellowstonského parku, cyklistika, turistika v lesích, rafting, kurzy pilates nebo jógy a mnoho dalšího.

Colorado, Telluride

Telluride je krásné místo s více než osmi sty hektary, na kterých se nachází přibližně 150 lyžařských tratí. Nabízí také jedno z nejpůsobivějších sjezdových a prašanových lyžování v Coloradu. Je to místo vhodné pro všechny typy lyžařů, jak pro začátečníky nebo rodiny s dětmi, tak pro experty, protože má sjezdovky pro všechny úrovně.

Krajina je opravdu působivá; pohoří San Juan obklopuje město s bohatou historií a velmi specifickým westernovým stylem. Hodná velké pohlednice.

Utah, Park City

Jedná se o jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek v Utahu. V roce 2002 se zde konaly zimní olympijské hry, takže zázemí je opravdu fascinující. Toto místo není jen lyžařským střediskem, ale hostí také návštěvníky, kteří jsou příznivci všech druhů outdoorových sportů.

V Park City se nachází 16 sedačkových lanovek a 4 z nich jsou vysokorychlostní a mohou přepravit až 6 osob. Jedna z nich vás navíc přepraví přímo z centra města na horu.

Vermont, Killington

Toto středisko má 140 lyžařských tratí na 6 různých horách, což z něj činí největší středisko ve Vermontu, a proto je také nejoblíbenější. Buďte však připraveni, protože zde bývá mnohem chladněji než kdekoli jinde, takže je ideální pro lyžaře, kterým na počasí příliš nezáleží.

Najdete zde sjezdovky různé obtížnosti pro všechny úrovně zkušeností. Nejzajímavější je však převýšení více než 900 metrů a délka 9,5 kilometru.

Colorado, Vail

Dalo by se říci, že Vail je rájem lyžařů. Je to místo plné luxusu, uměleckých galerií, prvotřídních hotelů a gurmánských jídel. Nachází se v nadmořské výšce téměř 3 000 metrů a nabízí jeden z největších lyžařských areálů ve Spojených státech (přibližně 40 km2) a dokonalý prašan.

Užijete si zde neuvěřitelné scenérie, špičkové služby, velmi dlouhé sjezdovky vedoucí bujnými lesy a další vysokorychlostní tratě.

Setkáte se zde i s mnoha dalšími aktivitami, protože má centrum aktivit nazvané Adventure Ridge, které je otevřeno ve dne i v noci a kde můžete jezdit na sněžných kolech, bruslit, skákat po ledových skluzavkách a chodit se sněžnicemi na nohou.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Volný čas,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky