Nejlepší pláže poblíž Bangkoku

Lenka Němcová
14. prosince 2022
7 minut čtení

Thajsko má spoustu tropických ostrovů a je jednou z nejlepších destinací pro dovolenou na pláži na světě. V blízkosti Bangkoku se nachází velké množství pláží, které každoročně navštíví nespočet turistů. Zejména turisté ze zimních oblastí sem přijíždějí, aby pocítili záři slunce a třpytivého písku. V Bangkoku se nachází několik krásných pláží, které vám dodají úplnou letní pohodu. Běžné dny mohou být někdy vyčerpávající, a pokud si chcete odpočinout, můžete si na těchto plážích užít šťastné chvíle s rodinou a přáteli.

 

PLÁŽ HUA HIN

Pláž Hua Hin je známá svými úžasnými východy slunce a klidem. Z Bangkoku je to sem asi 3 hodiny jízdy a nabízí se zde mnoho aktivit, jako je jízda na banánu, vodní lyžování, windsurfing, jízda na koni, parasailing a další známé plážové sporty. Pláž je jedním z největších a nejstarších míst v Thajsku, protože kdysi byla prázdninovým domovem královských rodin. Hua Hin je zcela rozvinutý a nabízí cestovní zařízení, nákupní komplexy, restaurace, hotely, bary, pouliční občerstvení a chrámy, takže se můžete dobře bavit při poznávání blízkého okolí. Nebo se můžete jen tak opalovat a uklidňovat se na teplém písku, zatímco cítíte chladivý vánek na pobřeží.

PLÁŽ KO SAMET

Pláž Ko Samet je jedním z nejkrásnějších pobřeží na jihu Bangkoku a je nejblíže hlavnímu městu, kam se dostanete asi za 3 hodiny. Pláž byla pojmenována podle stromů „Samet“, které se rozprostírají po celém ostrově. Pláž je od Bangkoku vzdálená asi 140 kilometrů, ale čekají vás na ní ty nejlepší zážitky z pobřeží, protože si zde můžete užít několik vodních atrakcí a plážových her. Místo je proslulé křišťálově čistou vodou, takže o víkendech bývá přeplněné, protože sem jezdí obyvatelé za odpočinkem. Na této malé pláži je celá řada ubytovacích zařízení, jako jsou lodičky, lehátka, motorky, obchody se suvenýry a restaurace. Toto místo je jistě úžasným útěkem pro klidný víkend.

PLÁŽ TAWAEN

Pláž Tawaen je nejkrásnější pláž na ostrově Koh Larn s nekonečnou modrozelenou vodou. Na pláži se nachází mnoho restaurací s mořskými plody a lehátky, díky čemuž je zde ještě živěji. Místo je vždy plné turistů a obyvatel, protože cesta z Bangkoku trvá jen 2 hodiny. Můžete se zde ochladit pod půvabnými borovicemi, ochutnat prskající jídlo nebo jen tak cvakat fotky po celé pláži pod letní slunečnou oblohou. Výhled je okouzlující, plný zeleně a malebných kopců zakrývajících moře. Nejvhodnější dobou pro návštěvu tohoto místa je listopad až březen, protože vzduch je uklidňující a nad hlavou svítí slunce.

PLÁŽ PATTAYA

Pláž Pattaya je dlouhá asi 4 kilometry a milovníci pláží si na ní mohou užívat samoty na zlatavém písku. Od hlavního města je vzdálená asi 145 kilometrů a turisté i místní obyvatelé ji mohou navštívit za 2 hodiny. Každý pohled na východ a západ slunce je vznešený, když korálové světlo dopadá na modré vody, takže pohled na ně je ještě oslnivější. Kromě krásného nábřeží je zde mnoho místních obchodů s oblečením, taškami, klobouky a mnoha dalšími doplňky, které si turisté rádi kupují jako vzpomínku na dovolenou. Během pobytu ve světoznámé zemi masáží si také můžete dopřát thajskou masáž na písku.

PLÁŽ PRANBURI

Pláž Pranburi je klidný vodní záliv v Thajsku pokrytý fascinujícími lesy. Mezi oblíbené vodní sporty a aktivity patří vodní skútry, banány, kanoe, plážový volejbal, kajaky, výlety rychlým člunem a fotbal. Město Bangkok je od tohoto krásného místa vzdáleno asi 280 kilometrů a je jistě vhodným cílem pro páry, které zde chtějí strávit příjemné chvíle. Nechte se hýčkat v nedotčeném písku nebo strávte den mácháním v mořské vodě a později si užijte oslnivý večer. Své děti můžete zachytit při úžasných vzpomínkách na dětství, když si hrají na písku nebo svýma malýma rukama staví hrady z písku.

PLÁŽ CHA-AM

Pláž Cha Am je nedotčená destinace, která hýří smaragdovou barvou, kam až dohlédnete. Místo se vyznačuje neporušenou krásou obklopenou tropickou džunglí a nachází se v provincii Phetchaburi. Tento ospalý ostrov má boho atmosféru a je vynikající pro lidi, kteří hledají klidný odpočinek. Na ostrově se nachází řada luxusních resortů a hotelů s nejlepším zázemím, kde můžete strávit den nebo dva. Za příznivého větrného počasí se můžete věnovat pouštění draků, surfování, jízdě na kole nebo potápění na mořském pobřeží. Jednou z nejlepších věcí na pláži Cha-am je to, že je méně přeplněná a můžete si užívat samoty bez jakéhokoli rušení.

PLÁŽ KOH KOOD

Pláž Koh Kood je nazývána rájem Bangkoku, nachází se ve východní části a cesta na ni trvá lodí méně než 2 hodiny. Koh Kood je čtvrtou největší pláží v Thajsku s velmi omezeným počtem obyvatel. Na nádherném bílém písku si můžete s přáteli naplánovat noc u táboráku a užít si celou noc vzájemného klábosení. Můžete také prozkoumat lesní vodopády a jedinečnou zeleň divoké přírody. Nejlepší na tom je, že toto místo zůstává neobsazené, takže si můžete lehnout na písek a dobře si zdřímnout pod některými kokosovými palmami.

 

PLÁŽ KOH LARN

Pláž Koh Larn se nachází na Sloním ostrově a sousedí s pláží Koh Kood. Ko larn je především ostrov s mnoha plážemi, včetně pláží samae, ta waen, tong lang, tayaiy, tien a nual. Cesta na ostrov trvá z Bangkoku asi 2 hodiny. Místo je krásnou směsicí plážové atmosféry a moderního vybavení, protože jsou zde k dispozici všechny možné možnosti ubytování od luxusních hotelů až po pouliční stravování. Koh larn zůstává v hlavní sezóně velmi rušný, protože turisté milují průzračnou azurovou vodu a nádherné západy slunce. Vychutnejte si veškerou thajskou kuchyni a opalte se při pobytu na krásné půdě Thajska. Dovolená na pláži s rodinou je nutností, když tyto pláže nabízejí tolik možností od relaxačních masáží až po vodní sporty, které budou letos ohromujícím zážitkem.

 

 

 

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky