Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Adam Valový
30. září 2022
3 minuty čtení

Pro mnoho lidí je podzim tím nejkrásnějším ročním obdobím. Příroda se barví do nejsytějších barev a příjemné teploty ještě lákají lidí ven z města. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří mají svou chatu, kde tráví veškeré volné chvíle, zcela jistě nepohrdnete tipem na výlet, který vás zavede do romantických zákoutí, kde se psaly české dějiny.

Vyrazte si na Karlštejn a prožijte zde skvělý víkend. Nepůjde totiž pouze o návštěvu historického hradu, ale užít si chvíle plné pohody můžete v hotelu Mlýn Karlštejn. Oblíbený hotel Karlštejn dělá čest svému jmenovci z dob Karla IV. Stylový hotel je umístěn v malebném prostředí chráněné oblasti Český kras na břehu řeky Berounky přímo pod středověkým hradem. Hotel má vynikající restauraci s terasou, ale i 2.500 m2 rozlehlý soukromý ostrov se svatebním altánkem, grilem a party stanem. Uspokojí tak i nejnáročnější klienty, kteří chtějí mít k dispozici interiéry i exteriéry s unikátními panoramaty.

​Moderní hotel, který vás osloví

Ubytovat se můžete v jednom z 21 pokojů, které jsou zařízeny stylovým nábytkem, klasickými dekoracemi, TV,  minibarem a bezpečnostní schránkou. Dnes je už samozřejmostí připojení na WIFI, stejně jako zbudované parkoviště pro elektromobily. Zatímco vy si budete užívat, váš vůz získá novou energii pro další jízdy do okolí.

A že je zde skutečně co k vidění. Kromě zmíněného hradu se můžete vydat do zooparku Karlštejn. Žije zde spousta exotických zvířat, od velbloudů počínaje, přes bizony a lamy, po raritu zdejšího chovu, mezi kterou patří dvojice bílých tygrů. Milovníci vodních ploch si nemohou nechat ujít výlet na lomy Velká a Malá Amerika, které jsou propojené podzemními štolami. Od Karlštejna jsou vzdálené pouhé 4 kilometry, proto lze doporučit jako příjemnou procházku.

​Na golf nebo do oblak?

Karlštejn ale není jen tradice. Jedná se o místo s genius loci, které dokonale drží krok s moderní dobou a dokázalo se přizpůsobit požadavkům na sportovní aktivity. Příkladem je golfový resort Karlštejn. Dvaceti sedmi jamkové golfové hřiště Karlštejn se nachází v těsné blízkosti hotelu a je k dispozici nejen profesionálním hráčům golfu, ale i začátečníkům, kteří si zde mohou zapůjčit veškeré vybavení, či najmout profesionálního trenéra.

A aby byl výš výlet za hranice všedních dní dokonalý, objednejte si vyhlídkový let nad Karlštejnem s výhledem na Český kras. Z koše balonu můžete vidět nejen samotný hrad Karlštejn, ale i řeku Berounku, vápencové lomy, Svatý Jan pod Skalou nebo Houbův lom u Koněprus nebo historický Tetín. Pořádný zážitek, který atmosféru zdejšího nevšedního místa násobně umocní.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  2. října 2022

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky