Cestování

Nejlepší světelná show na světě? U Niagarských vodopádů!

Nejdříve zpátky do přírodopisu. Tak schválně, co víte o Niagarských vodopádech? Pokud si matně vzpomínáte, že jde o největší vodopády na světa, tak si vzpomínáte špatně. Nejvyšší je Salto Angel ve Venezuele s 979 metry, případně Tugela v Jihoafrické republice, kde jsou hodnoty dvojí – 948 m či 983 m. A nejde ani o největší systém vodopádů, protože tento titul náleží vodopádům Iguacu. Jen tak mimochodem, téměř trojnásobné výšky oproti nejznámějšímu z trojice sousedících vodopádů – Podkově, dosahuje nejvyšší vodopád v Česku. Pančavský vodopád v Krkonoších je vysoký úctyhodných 148 m.

Tak proč jsou Niagarské vodopády tak proslulé? Protože jsou mohutné (během hlavní turistické sezóny zde protéká 2 800 m3/s vody!) a dobře se na ně dívá. Každoročně je navštíví miliony turistů a někteří z nich i v noci. Právě tehdy si totiž mohou užívat jedinečnou světelnou show, která nemá obdoby. Akci s názvem „Lighting the Falls“ pořádají místní úřady již od roku 1925, ovšem samozřejmě se její podoba v průběhu času změnila.

Světelná show začíná večer po západu slunce. Poté se Niagarské vodopády promění na pestrobarevné umělecké dílo. Speciální světla se nachází v Illumination Tower, vedle budovy Queen Victoria Place, na střeše Table Rock Centre, na úpatí Podkovy (jeden z vodopádů) a hluboko v niagarské rokli. Tato světla dohromady tvoří dechberoucí podívanou, kterou by si neměl žádný návštěvník nechat ujít. Posuďte sami.

 

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *