Cestování

Nejlepší světelná show na světě? U Niagarských vodopádů!

Nejdříve zpátky do přírodopisu. Tak schválně, co víte o Niagarských vodopádech? Pokud si matně vzpomínáte, že jde o největší vodopády na světa, tak si vzpomínáte špatně. Nejvyšší je Salto Angel ve Venezuele s 979 metry, případně Tugela v Jihoafrické republice, kde jsou hodnoty dvojí – 948 m či 983 m. A nejde ani o největší systém vodopádů, protože tento titul náleží vodopádům Iguacu. Jen tak mimochodem, téměř trojnásobné výšky oproti nejznámějšímu z trojice sousedících vodopádů – Podkově, dosahuje nejvyšší vodopád v Česku. Pančavský vodopád v Krkonoších je vysoký úctyhodných 148 m.

Tak proč jsou Niagarské vodopády tak proslulé? Protože jsou mohutné (během hlavní turistické sezóny zde protéká 2 800 m3/s vody!) a dobře se na ně dívá. Každoročně je navštíví miliony turistů a někteří z nich i v noci. Právě tehdy si totiž mohou užívat jedinečnou světelnou show, která nemá obdoby. Akci s názvem „Lighting the Falls“ pořádají místní úřady již od roku 1925, ovšem samozřejmě se její podoba v průběhu času změnila.

Světelná show začíná večer po západu slunce. Poté se Niagarské vodopády promění na pestrobarevné umělecké dílo. Speciální světla se nachází v Illumination Tower, vedle budovy Queen Victoria Place, na střeše Table Rock Centre, na úpatí Podkovy (jeden z vodopádů) a hluboko v niagarské rokli. Tato světla dohromady tvoří dechberoucí podívanou, kterou by si neměl žádný návštěvník nechat ujít. Posuďte sami.

 

Další články

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Stručný průvodce starým městem Nice

5 míst v Kanadě, která byste měli navštívit pro nezapomenutelné zážitky

5 nejlepších přírodních koupališť na Kanárských ostrovech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *