Cestování

V Kanadě mají luxusní rezort v korunách stromů

Milujete luxus a zároveň si potrpíte na bezprostřední blízkost přírody? Obojí je někdy těžké skloubit, ale architektům ze společnosti Farrow Partnership Architects se to povedlo na výbornou. Zhruba 4 hodiny od kanadského Toronta postavili eko-friendly rezort. Nese název E’terra Samara a skládá se z 12 vilek v korunách stromů. Jsou extrémně komfortní, mají futuristický design a navíc nijak nezatěžují životní prostředí. Cílem projektu je zanechat minimální stopu ve světové biosférické rezervaci a umožnit lidem blízký kontakt s divokou přírodou, aniž by ji jakkoliv narušovali.

Budovy byly navrženy tak, aby obepínaly kmeny stromů, ovšem jinak než jsou stavěny klasické domky v korunách stromů. Nejsou k nim přidělány pomocí hřebů a nenarušují tak jejich strukturu. Jak je již na první pohled patrné, jednopokojové vilky svým tvarem připomínají semena. Jejich nedílnou součástí je ložnice, obývací prostor, kompostující toaleta a eko-friendly sprcha.

Na závěr zajímavost: ačkoliv se materiály, ze kterých jsou vilky postaveny, neumí samy čistit, zvládnou neutralizovat nečistoty a zápach z ovzduší. Za nás má tento projekt palec nahoru. Je luxusní a šetrný vůči přírodě – tak to má být!

 

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *