Nejromantičtější rande prozradí, jak dobře umíte vnímat svého parnera

Adam Valový
6. srpna 2019
5 minut čtení

Je úplně jedno, jestli jste spolu pár měsíců, slavíte první výročí vztahu nebo svatby či máte zaběhlý, spokojený vztah už řadu let, na romantické randění a nevšední zážitky byste si měli udělat čas vždycky. Čím je vztah delší, tím je to pravé kouzlo romantického rande větší a cennější.

Vyberte kontaktní sport, u kterého se budete oba bavit

Vyberte hezké místo, kde si společně můžete zkusit např. přírodní kuželky, zahrát minigolf nebo si společně zajezděte na bruslích atd. Vymyslet se dá ještě mnoho dalších aktivit. Důležité je, aby byl sport také prostředníkem a iniciátorem ke vzájemným dotykům, podporování a hecování jeden druhého a příjemným provokacím ve dvou. Uděláte tím něco pro zdraví svého těla i vztahu.

Překvapte partnera či partnerku piknikem v parku

Léto přímo vybízí k tomu vzít příjemnou deku, koš plný zajímavých dobrot a osvěžujícího pití a udělat si netradiční hody v parku nebo v přírodě. Pokud netrváte přímo na snídani či obědě v trávě, takové večerní posezení se dá snadno spojit například z výhledem na ohňostroj nebo s hudbou doléhající z některého z festivalů pod širým nebem.

ZOO, koňský ranč nebo kočičí kavárna okouzlí všechny milovníky zvířat

Zvířata vždycky skvěle pobaví a přinesou spoustu příležitostí k vtipnému focení a zajímavým zážitkům. Pokud si chcete rande v ZOO proměnit v něco speciálního, zkuste společný, předem plánovaný, zážitek v podobě „Ošetřovatele vybraného druhu zvířete“, kdy se dostanete ke svému oblíbenému živočichovi blíž a budete si moct promluvit i s přítomnými odborníky. Zavítat můžete také do českého safari ve Dvoře Králové, kde se lze dokonce ubytovat v nedalekém stylovém hotýlku a užít si dokonalý komfort i krásné okolí. Romantikou naladí také výlet na některý z koňských rančů. Tady se můžete s koňmi nejen potěšit, ale také se na nich přímo projet. Pokud zvolíte westernové městečko, čeká vás ještě doprovodný program, country tance i fotky v dobových kostýmech. Milovníky koček bezesporu oslní posezení v některé z kočičích kaváren, kde jsou kočky doma a dělají vám hravou společnost u kávy.

Historické památky či umělecké výstavy posilují nejen komunikaci

Zajeďte si společně do neznámého města pro oba nebo ukažte partnerovi ty nejhezčí památky v tom vašem. Pokud je oba dobře znáte, projděte si je znovu, abyste zjistili jejich stav či vývoj v okolí. Historické památky na vás přenesou jejich zvláštní atmosféru, možná probudí i fantazii při zajímavém výkladu. Stejně vás obohatí i zajímavé výstavy fotografií, umění či designu. U společné večeře i vína pak můžete vést nekonečně příjemné debaty o tom co, jak na vás působilo a plánovat další akce, které utuží váš společný zájem i vztah.

Stylové restaurace a kavárny přináší zážitky pro všechny smysly

Vezměte svou lásku do některé ze stylových restaurací či kaváren. Aniž byste opustili Česko, rázem se můžete ocitnout v romanticky laděné Francii, prosluněném Španělsku či tajuplné Asii. Byl by hřích neochutnat zdejší speciality. Ale zcela netradiční podniky se skvělou kuchyní najdete i co se týče české kuchyně. Gastronomie obecně v poslední době zažívá velký vzestup, a tak i dokonalá večeře je zážitkem, který vám zajistí nezapomenutelné rande.

Adrenalinové zážitky překvapí i spojují páry

Tandemové seskoky, únikové hry a další adrenalinové zážitky přenesou rande do úplně nového prostředí. Vyzkoušejte spolu to, co by vás nikdy nenapadlo. Naplní vás to endorfiny, budete mít na co vzpomínat, posílíte tím vaši týmovou spolupráci a ještě se výborně pobavíte.

Dokonalé rande však vytvoří i s láskou připravené domácí jídlo, dobré víno a společná voňavá vana se svíčkami. Atmosféru po koupeli můžete podpořit masáží přírodními oleji a domácím promítáním nebo jen obyčejným společným sledováním dlouho očekávaného filmu. Je úplně jedno čím jeden druhého ohromíte, hlavně buďte originální a dejte svému partnerovi najevo, že ho vnímáte, znáte a stále máte čím překvapit.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky