4 tipy, jak jednoduše, ale přesto stylově vylepšit bydlení

Adam Valový
31. července 2019
4 minuty čtení

Účinnou obranou proti únavě z dlouhodobého životního stereotypu jsou drobné změny v interiéru vašeho bydlení. Stále ve vašem stylu, jen nově a jinak. Nehodláme vás nutit do rozsáhlých rekonstrukcí, právě naopak. Ukážeme vám, že stačí vyměnit, dodat nebo přeskupit pár věcí a budete se doma ještě lépe než před tím.

1. Vymalujte nebo nově vytapetujte stěny

Nový design stěn a obecně velkých ploch v bytě vždy vyvolává čistější a vzdušnější dojem. Pozor na pestré barvy. Výrazně zmenšují místnosti a vybízejí k aktivitě, proto nejsou úplně vhodné do místností na spaní. I když spokojeně usnete, mohou ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Touhu po barevnějších stěnách můžete uspokojit kombinací tří světlých stěn, nemusí být nutně bílé a jedné výrazně barevné. Velmi originální a skvěle kreativní je i spojení výmalby a jedné stěny nebo jen nějaké její části se zajímavě dekorovanou tapetou. S jednobarevnými stěnami si také můžete pohrát v odstínech a v rámci místnosti jich krásně rozfázovat hned několik. Barevné proužky, kroužky či další hravé vzory rozhodně nepatří jen do dětského pokoje. Měly by ale mít nějaký smysl a pouze zaujmout, ne v místnosti dominovat a ubíjet.

2. Oživte byt nástěnnými hodinami

Přestože stále máte přehled o čase, především díky mobilnímu telefonu a trpíte alergií na budík, zkuste si do obývacího pokoje pořídit nástěnné hodiny. Možností je spousta od nepřehlédnutelných nalepovacích ciferníků zabírajících téměř celou plochu stěny, přes do detailů propracované hodiny, tematicky vyřezávané, z vinylových desek, až po umělecké kousky jako hodiny v obraze laděné do např. do stylu Provance. Ty své hodiny jistě najdou také nadšenci do moderně industriálních či klasických až retro kousků.

3. Ložnici prozáří nové povlečení a malé polštářky

Nic neosvěží atmosféru ložnice lépe než krásně čistě povlečená postel s hravými polštářky. Možností je spousta od jednobarevných kombinací, kterým sluší hlavně saténové provedení až po nejrůznější kombinace vzorů. Na povlečení můžete mít také rozkvetlou louku, oblíbená zvířata či některou z oblíbených fotografií. Malé polštářky nejrůznějších tvarů barev i provedení promění i sedačku v obýváku v zajímavý kus nábytku.

4. Poličky či knihovny nemusí sloužit jen knihám

Zkuste nebrat poličky a knihovny čistě jako účelovou věc a lépe se zamyslete nad jejich uspořádáním. Vždycky doma najdete pár oblíbených vzpomínkových věcí, ze kterých se dá mezi knihami vytvořit nevšední zátiší. Ideální je najít mezi skupinou takových věcí nějaké pojítko (např. stejná oblast, materiál, barva atd.). S touto změnou by však knihovna měla vypadat vzdušně i ve smyslu naplnění knihami. Jinak bude dekorace působit poněkud násilně.

Experimentujte, kombinujte a naplňujte svůj domov životem čili změnou. Přemýšlejte nad designovými doplňky. Bydlení si zaslouží i originály nejen sériovou výrobu. Jestli dnes půjdete kolem květinářství, zastavte se a přineste domů kousek přírody, stačí jeden květ. Sami poznáte, jak změní celý prostor.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky