Nejvyšší a nejrychlejší trojitá horská dráha na světě musela po pouhých pár dnech provozu zavřít

Adam Valový
15. května 2024
3 minuty čtení

Fanoušci vzrušujících jízd a adrenalinového šílenství byli jistě velmi zklamaní, když se dozvěděli, že Top Thrill 2 , což je nejvyšší a nejrychlejší trojitá horská dráha na světě, byla nucena ukončit provoz na dobu neurčitou – a to pouhé tři dny po svém slavnostním otevření 4. května v Cedar Pointu v Ohiu v USA.

Tato novinka, která nahradila původní atrakci Top Thrill, známou také jako The Dragster, dosahovala úctyhodné výšky 420 stop (cca 128 m) a dokázala katapultovat odvážné jezdce na rychlost cca 193 km/h. Kvůli „mechanické poruše“ musela být atrakce pozastavena.

Cedar Point v oficiálním prohlášení uvedl: „Top Thrill 2 je v současné době delší dobu uzavřen, protože společnost Zamperla (výrobce atrakce) provádí mechanické úpravy vozidel.“

Park dále zdůraznil, že po dokončení úprav proběhne důkladná kontrola za účasti výrobce, údržbářských a provozních týmů Cedar Pointu a externího partnera pro kontrolu atrakcí. Teprve poté bude moci být atrakce znovu otevřena pro veřejnost.

„Víme, že se naši hosté na tuto neuvěřitelnou horskou dráhu těšili, a sdílíme s vámi zklamání, že ji tento víkend nemůžeme provozovat,“ uvádí se v prohlášení. „Uděláme vše pro to, abychom Top Thrill 2 znovu otevřeli, jakmile si budeme jisti, že můžeme poskytnout zážitek z jízdy, který si naši hosté zaslouží.“

Zdroj: YouTube

Zatímco přesné datum znovuotevření zůstává neznámé a park ho „nemůže potvrdit“, fanoušci vyjádřili zklamání a frustraci z této nečekané uzávěry. Mnozí se těšili na jízdu a někteří dokonce plánovali cestu do Cedar Pointu speciálně kvůli Top Thrill 2.

I když je Top Thrill 2 mimo provoz, Cedar Point stále nabízí širokou škálu 68 dalších atrakcí, které zabaví celou rodinu. Návštěvníci se mohou projet na Millenium Force, která byla dříve označena za nejlepší ocelovou horskou dráhu na světě, nebo na Mavericku, držiteli titulu nejlepší novinka parku. Pro milovníky vodního zábavy je k dispozici aquapark Cedar Point Shores s bazény, skluzavkami a divokou řekou.

Uzavření Top Thrill 2 slouží jako připomínka, že i ty nejmodernější a nejtechnologicky vyspělejší atrakce jsou náchylné k poruchám. Ačkoliv je zklamáním, že fanoušci si tuto novinku nemohou hned užít, důkladná údržba a bezpečnostní kontroly jsou nezbytné pro zajištění co nejbezpečnějšího a nejzábavnějšího zážitku pro všechny jezdce.

Pro ty, kteří hledají další rekordní horské dráhy, je tu Kingda Ka v Six Flags v New Jersey, která se tyčí do výšky 456 stop (138 m) a dosahuje rychlosti 206 km/h. Pokud vás láká především rychlost, bude se vám zamlouvat Formula Rossa v Abú Dhabí – s 239 km/h drží titul nejrychlejší horské dráhy na světě. A pro fanoušky v Velké Británii se chystá otevření nejrychlejší a nejvyšší horské dráhy v zemi – Hyperia v Thorpe Parku slibuje jízdu rychlostí 128 km/h a výšku 236 stop (cca 72 m).

Zdroj: https://nypost.com/2024/05/14/lifestyle/tallest-fastest-triple-launch-rollercoaster-closes-days-after-opening/

Kategorie:

Cestování, USA,

Poslední aktualizace:  19. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky