Zažijte historii na vlastní kůži: Nocleh v domech na bojišti v Gettysburgu

Adam Valový
16. května 2024
3 minuty čtení

Hledáte jedinečný a nezapomenutelný zážitek? Pokud máte zájem o historii a americkou občanskou válku, pak pro vás máme skvělý tip! Správa národního parku Gettysburg otevírá dveře dvou historických domů na bojišti v Gettysburgu pro noční pobyty. Od 24. května 2024 si budete moci pronajmout dům Michaela Bushmana z roku 1808 nebo dům Johna Slydera z roku 1852 a strávit noc na místě, kde se odehrála jedna z nejkrvavějších bitev americké občanské války.

Domy plné historie

Dům Bushmanů je dvoupatrová kamenná budova s cihlovou přístavbou, která se nachází v samém srdci bojiště. Během bitvy u Gettysburgu 2. července 1863 sloužil jako nástupiště pro útok konfederačního generála Johna Bella Hooda. Dům byl v roce 2017 kompletně zrekonstruován a modernizován a v minulosti byl již k dispozici pro ubytování turistů. Nabízí tři ložnice, 1,5 koupelny a plně vybavenou kuchyň. Cena za noc v hlavní sezóně (květen-říjen) je 400 USD, mimo hlavní sezónu (listopad-prosinec) pak 325 USD.

Dům Slyder se nachází na úpatí hory Big Round Top a nabízí podkrovní ložnici se dvěma manželskými postelemi, koupelnu a plně vybavenou kuchyň. Během bitvy sloužily ploty a kamenné zdi farmy Slyderů jako obranná linie pro unionistické ostřelovače. Cena za noc v hlavní sezóně je 200 USD, mimo hlavní sezónu pak 165 USD.

Slyder Farmhouse, Gettysburg National Military Park

Unikátní zážitek

Ubytování v těchto historických domech vám zaručí jedinečný a autentický zážitek z bitvy u Gettysburgu. Budete mít možnost prozkoumat bojiště zblízka, dozvědět se více o historii bitvy a ponořit se do atmosféry 19. století. Nocleh v domech je také skvělou příležitostí k pozorování hvězd a vychutnání si klidného venkovního prostředí.

Podpora historických památek

Program pronájmu domů je tříletý pilotní projekt, jehož cílem je zajistit finanční prostředky na údržbu a opravy historických objektů v parku. Pronájmem domů tak budete nejen prožívat jedinečný zážitek, ale zároveň přispívat k zachování důležitého historického dědictví.

Jak si nocleh rezervovat?

Rezervace na termíny od 24. května 2024 jsou k dispozici na webových stránkách recreation.gov. Neváhejte a rezervujte si svůj pobyt ještě dnes a zažijte historii na vlastní kůži!

Zdroj: https://edition.cnn.com/travel/historic-houses-for-rent-gettysburg-battlefield, https://www.recreation.gov/camping/gateways/2722

Kategorie:

Cestování, USA,

Poslední aktualizace:  16. května 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky