Bydlení a styl

Nemovitosti v dražbě jako příležitost levného bydlení

Ceny nemovitostí v posledních letech vystoupaly do závratných výšin. Dosáhnout na vlastní bydlení bez hypotéky je takřka nemožné, hypotéku ovšem dostanou jen ti šťastnější. Splácet ji pravděpodobně budou muset do konce života.

Existují nějaké možnosti, jak si může mladý pár pořídit bydlení za dostupnou cenu? S trochou štěstí ano. Tou příležitostí jsou dražby nemovitostí.

Jaké nemovitosti je možné pořídit v dražbě?

Možná víte, že dražba nemovitostí je posledním krokem exekuce. Pokud se člověk hodně zadluží a vše dojde až do takové situace, že je mu zabavena nemovitost, tato nemovitost jde do exekuce.

Exekuční dražby nemovitostí se ovšem vůbec nemusíte bát. Dům, který vydražíte, bude plně váš, exekutor vám ho nebude moct vzít. Kolikrát byste se divili, jaké pěkné nemovitosti se v dražbě dají pořídit. Do finančních problémů se totiž mohou dostat i lidé, již dříve žili život s vysokým standardem.

Jak složité je zúčastnit se dražby?

Pravděpodobně jste už v nějakém americkém filmu viděli, jak probíhá dražba nemovitostí v exekuci. Realita je ale trochu jiná. Především není vůbec nutné nikam chodit, řada dražeb probíhá kompletně online, takže se nemusíte osobně dostavit do dražební místnosti.

Stačí se podívat na portál dražeb a nemovitostí, tam si najdete, kdy se jaká nemovitost draží. Bude-li dražba probíhat online, musíte předem ověřit svou totožnost přes CzechPOINT, poslat jistinu a v daný čas se posadit k počítači. Jistina vám bude vrácena, pokud nemovitost nevydražíte.

Buďte trpěliví

Nepředstavujte si, že se podíváte na portál dražeb a ihned najdete dům snů. Nemovitosti v dražbě je nutné sledovat dlouhodobě a s trpělivostí. Získat bydlení dnes není snadné. V dražbě ho však můžete dostat s velmi výraznou slevou. Za pokus to určitě stojí.

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *