Cestování

Pětihvězdičkový hotel ve vlaku? V Japonsku je možné VŠECHNO!

Pamatujete si, kdy jste naposledy jeli vlakem? S rostoucí popularitou letecké dopravy a rozšířením automobilů význam železnic klesá, a to i v zemích, kde byly ještě nedávno velmi důležité. V Japonsku je situace trochu jiná, což znalce zdejší kultury příliš nepřekvapí. V Japonsku je totiž tak trochu jiné téměř všechno.

V zemi vycházejícího slunce funguje perfektní systém železniční dopravy, takže vlaky stále hrají velkou roli v každodenním životě obyvatel. Na jedné straně využívají vlaky jako každodenní dopravní prostředek a na straně druhé se ve vlaku neváhají ubytovat. Jak tomu rozumět? Jednoduše – některé soupravy byly přebudovány na luxusní hotely.

Pokud alespoň trochu sledujete japonské trendy, pak vás zřejmě hotel na kolečkách nepřekvapí. Přesto jde o velmi pozoruhodnou záležitost, která si zaslouží pozornost. Japonská železniční společnost přestavěla vlakovou soupravu a vybavila ji panoramatickou střechou, vířivkami a dalším příslušenstvím hodným pětihvězdičkovému hotelu. Samozřejmě nechybí ultrapohodlné sedačky a úžasné dekorace.

Vlak čítá 17 pokojů, z nichž jsou dva velmi prostorné a zbylých 15 o něco menší. Nejlepší svezení nabízí přední a zadní vagóny se speciálně designovanými skly. Můžete se přes ně kochat rozličnými panorámaty japonské přírody.

A kolik taková legrace stojí? Za luxus si samozřejmě připlatíte. Nejlepší kabina stojí 10 tis. USD. Jedná se o 4denní cestu z Tokya do Hokkaida. Přesto jsou lístky beznadějně vyprodány…Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *