Cestování

Pětihvězdičkový hotel ve vlaku? V Japonsku je možné VŠECHNO!

Pamatujete si, kdy jste naposledy jeli vlakem? S rostoucí popularitou letecké dopravy a rozšířením automobilů význam železnic klesá, a to i v zemích, kde byly ještě nedávno velmi důležité. V Japonsku je situace trochu jiná, což znalce zdejší kultury příliš nepřekvapí. V Japonsku je totiž tak trochu jiné téměř všechno.

V zemi vycházejícího slunce funguje perfektní systém železniční dopravy, takže vlaky stále hrají velkou roli v každodenním životě obyvatel. Na jedné straně využívají vlaky jako každodenní dopravní prostředek a na straně druhé se ve vlaku neváhají ubytovat. Jak tomu rozumět? Jednoduše – některé soupravy byly přebudovány na luxusní hotely.

Pokud alespoň trochu sledujete japonské trendy, pak vás zřejmě hotel na kolečkách nepřekvapí. Přesto jde o velmi pozoruhodnou záležitost, která si zaslouží pozornost. Japonská železniční společnost přestavěla vlakovou soupravu a vybavila ji panoramatickou střechou, vířivkami a dalším příslušenstvím hodným pětihvězdičkovému hotelu. Samozřejmě nechybí ultrapohodlné sedačky a úžasné dekorace.

Vlak čítá 17 pokojů, z nichž jsou dva velmi prostorné a zbylých 15 o něco menší. Nejlepší svezení nabízí přední a zadní vagóny se speciálně designovanými skly. Můžete se přes ně kochat rozličnými panorámaty japonské přírody.

A kolik taková legrace stojí? Za luxus si samozřejmě připlatíte. Nejlepší kabina stojí 10 tis. USD. Jedná se o 4denní cestu z Tokya do Hokkaida. Přesto jsou lístky beznadějně vyprodány…Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *