Pětihvězdičkový hotel ve vlaku? V Japonsku je možné VŠECHNO!

Lenka Němcová
22. března 2018
2 minuty čtení

Pamatujete si, kdy jste naposledy jeli vlakem? S rostoucí popularitou letecké dopravy a rozšířením automobilů význam železnic klesá, a to i v zemích, kde byly ještě nedávno velmi důležité. V Japonsku je situace trochu jiná, což znalce zdejší kultury příliš nepřekvapí. V Japonsku je totiž tak trochu jiné téměř všechno.

V zemi vycházejícího slunce funguje perfektní systém železniční dopravy, takže vlaky stále hrají velkou roli v každodenním životě obyvatel. Na jedné straně využívají vlaky jako každodenní dopravní prostředek a na straně druhé se ve vlaku neváhají ubytovat. Jak tomu rozumět? Jednoduše – některé soupravy byly přebudovány na luxusní hotely.

Pokud alespoň trochu sledujete japonské trendy, pak vás zřejmě hotel na kolečkách nepřekvapí. Přesto jde o velmi pozoruhodnou záležitost, která si zaslouží pozornost. Japonská železniční společnost přestavěla vlakovou soupravu a vybavila ji panoramatickou střechou, vířivkami a dalším příslušenstvím hodným pětihvězdičkovému hotelu. Samozřejmě nechybí ultrapohodlné sedačky a úžasné dekorace.

Vlak čítá 17 pokojů, z nichž jsou dva velmi prostorné a zbylých 15 o něco menší. Nejlepší svezení nabízí přední a zadní vagóny se speciálně designovanými skly. Můžete se přes ně kochat rozličnými panorámaty japonské přírody.

A kolik taková legrace stojí? Za luxus si samozřejmě připlatíte. Nejlepší kabina stojí 10 tis. USD. Jedná se o 4denní cestu z Tokya do Hokkaida. Přesto jsou lístky beznadějně vyprodány…


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky