Cestování

Pořád samý Island… Proč je o něj takový zájem? Víme to!

Znáte to. Zeptali jste se známého, kam má letos namířeno. Čekali jste, že z něj vypadne Chorvatsko nebo Turecko. Ale on se chystá na Island, stejně jako mnoho dalších lidí, se kterými jste debatovali o vhodných dovolenkových destinacích. Co je tak táhne do míst, kde rozhodně není teplé moře? Až se podíváte na následující fotografie, pochopíte. Island je jedinečný, nádherný a úžasný. Přeháníme? Naopak se držíme při zemi. Zdejší obyvatelé nejsou tak spokojení pro nic za nic.

Tak schválně. Co vás napadne jako první v souvislosti s Islandem? Pravděpodobně to budou burácející sopky, hluboké fjordy, ostré vrcholky zdejších hor, ledovce či polární záře. A nabízí snad tuto kombinaci jiná destinace? Říkejte si, co chcete, ale Island má vše pod jednou střechou. Což je důvod, proč zde každoročně míří tolik turistů.

Samozřejmě se nemusíte obávat, že vás na Islandu ušlapou davy – navzdory čilému turistickému ruchu je zde stále dostatek klidu. Jen málokde lze „vypnout“ a oprostit se od každodenního stereotypu, jako právě na tomto drsném ostrově. Ale teď už se pokochejte krásnými snímky přírody i kultury. 

Další články

5 míst v Kanadě, která byste měli navštívit pro nezapomenutelné zážitky

5 nejlepších přírodních koupališť na Kanárských ostrovech

Pěšky po Algarve v Portugalsku

Návštěva Dubrovníku v Chorvatsku

Jaké je michiganské léto?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *