Cestování

Pořád samý Island… Proč je o něj takový zájem? Víme to!

Znáte to. Zeptali jste se známého, kam má letos namířeno. Čekali jste, že z něj vypadne Chorvatsko nebo Turecko. Ale on se chystá na Island, stejně jako mnoho dalších lidí, se kterými jste debatovali o vhodných dovolenkových destinacích. Co je tak táhne do míst, kde rozhodně není teplé moře? Až se podíváte na následující fotografie, pochopíte. Island je jedinečný, nádherný a úžasný. Přeháníme? Naopak se držíme při zemi. Zdejší obyvatelé nejsou tak spokojení pro nic za nic.

Tak schválně. Co vás napadne jako první v souvislosti s Islandem? Pravděpodobně to budou burácející sopky, hluboké fjordy, ostré vrcholky zdejších hor, ledovce či polární záře. A nabízí snad tuto kombinaci jiná destinace? Říkejte si, co chcete, ale Island má vše pod jednou střechou. Což je důvod, proč zde každoročně míří tolik turistů.

Samozřejmě se nemusíte obávat, že vás na Islandu ušlapou davy – navzdory čilému turistickému ruchu je zde stále dostatek klidu. Jen málokde lze „vypnout“ a oprostit se od každodenního stereotypu, jako právě na tomto drsném ostrově. Ale teď už se pokochejte krásnými snímky přírody i kultury. 

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *