Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Lenka Němcová
24. srpna 2022
2 minuty čtení

Se stále se zlepšující finanční gramotností většinové populace přichází na scénu i rozumné investice. Ty dnes už opravdu nejsou jen jakýmsi vzdáleným pojmem pocházejícím z filmů, ale stávají se součástí života většiny jedinců. Není se čemu divit, jelikož lidi už zkrátka nebaví vyhazovat své těžce vydělané prostředky z okna. Jak začít šikovně a vyhnout se omylům?

Držte se při zemi

Nejdůležitějším začátkem je uvědomění, proč vlastně chcete začít zhodnocovat své peníze. Pokud totiž čekáte ohromné výnosy bez jakékoliv práce, určitě to rovnou vzdejte. Takto naivní jedinci končí často ve spárech nepoctivých společností, které jim postupně odcizí úplně vše. Pokud vám někdo slíbí okamžité výdělky čítající desítky či dokonce stovky procent, dejte od takového subjektu ruce pryč.

Jste-li rozumní a toužíte pouze překonat inflaci, je na čase začít přemýšlet nad otázkou, jak začít s investováním. V dnešní době totiž naleznete nepočitatelné množství produktů, do nichž se můžete doslova zamilovat a snadno se stanou vaším koníčkem. Někdo si oblíbí dluhopisy, jiný zase akcie, pro někoho se stanou zábavou zajištěné úvěry, zatímco převážně mladší ročníky vsází často na kryptoměny.

Buďte opatrní

Vždy se řiďte dvěma základními pravidly. Nikdy neinvestujte peníze, o které byste si nemohli dovolit přijít, přičemž druhým pravidlem je diverzifikace portfolia. Určitě stojí za zmínku i nutnost nalezení opravdu spolehlivých poskytovatelů. Jednou z nejpopulárnějších společností na našem trhu je známá firma Bondster, jež se pohybuje v oblasti zajištěných úvěrů do nemovitostí. Ty se pokládají za celkem konzervativní způsob zhodnocení s malým rizikem a zajímavými výsledky. Nemusíte se obávat práce s milionovými částkami, protože lze začít již od pár tisíc korun.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky