Přijďte se v zimě ohřát do krokodýlí ZOO v Protivíně!

Adam Valový
18. prosince 2017
2 minuty čtení

Rádi se v létě procházíte v přírodě? Navštěvujete s oblibou zoologické zahrady, ale v zimě jste většinou zklamaní, že většina zvířat spí? Pak navštivte krokodýlí ZOO v Protivíně, kde se seznámíte se všemi 23 recentními druhy krokodýlů a ohřejete u expozic, kde žijí živočichové, kteří naši planetu obývali před miliony let společně s dinosaury.

Krokodýli patří mezi vůbec nejzajímavější tvory na Zemi. Přežili totiž doby, kdy vyhynuli dinosauři a mnoho dalších živočichů. Jsou žijícími fosiliemi, které si svou podobu zachovali dodnes. Přijďte se na všech 23 recentních druhů krokodýlů podívat do ZOO. Navštivte krokodýlí ZOO v Protivíně, kterou již před lety založil zkušený chovatel krokodýlů, pan Miroslav Procházka.

Pan Procházka chovu krokodýlů věnoval již ve svém mládí. První zkušenosti získal v Stanici mladých přírodovědců v Písku a již v roce 2000 začal budovat krokodýlí ZOO v Protivíně. Cílem této unikátní ZOO však není pouze vystavovat tyto podivuhodné živočichy. Na prvním místě je ochrana zejména kriticky ohrožených druhů krokodýlů. Snahou ZOO je proto mimo jiné vytvořit chovaným zvířatům ideální podmínky k rozmnožování.

Chovatelské úspěchy protivínské krokodýlí ZOO

Krokodýlí ZOO v Protivíně se může pochlubit již mnoha chovatelskými úspěchy. V květnu 2017 se zde například jako v první ZOO na světě podařil odchov gaviálů indických mimo tropické pásmo. Jako první v Evropě ZOO také odchovala krokodýly kubánské a spolu se ZOO Kolín nad Rýnem se podařil první odchov krokodýla filipínského v Evropě.

V Protivíně zkrátka můžete vidět zajímavé tvory a dozvědět se více informací jak o jejich ohrožení, tak krocích, které místní ZOO podniká k jejich záchraně. Přijďte se v zimě ohřát a seznámit se s živočichy, kteří již miliony let nezměnily svou podobu. Více informací naleznete na krokodylizoo.cz.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky