Proč pěstovat pokojové rostliny?

Adam Valový
20. prosince 2022
2 minuty čtení

Pěstování pokojových rostlin může mít řadu výhod. Nejenže dodávají vašemu domovu krásu a teplo, ale mohou také přispět ke zlepšení kvality vzduchu, snížení stresu a celkové pohodě. Pokojové rostliny pomáhají čistit vzduch tím, že pohlcují toxiny, jako je formaldehyd a benzen, zatímco jejich přirozená vlhkost může pomoci v boji proti suchému vzduchu a zmírnit příznaky spojené se suchou pokožkou a očima. Pomáhají také zvyšovat hladinu kyslíku v domácnosti, což může zlepšit soustředění a přispět ke snížení únavy. A konečně, jejich uklidňující přítomnost a přirozená krása mohou snížit stres a poskytnout pocit klidu a uvolnění.

5 hlavních důvodů, proč se obklopit pokojovkami

Čistý vzduch

Pokojové rostliny filtrují škodlivé látky, které se nacházejí ve vzduchu, a tím zvyšují jeho kvalitu

Relaxace

Pěstování pokojových rostlin vám může pomoci relaxovat, protože starat se o ně a pozorovat je, jak rostou, je uklidňující.

Zlepšení nálady

Pokojové rostliny mohou přímo ovlivnit vaši náladu. Je známo, že lidé, kteří mají doma rostliny, jsou více spokojení a mají nižší stresové hladiny.

Příjemné prostředí

Pokojové rostliny mohou zlepšit estetiku prostoru. Může to být skvělý způsob, jak vylepšit interiér domu nebo kanceláře a vytvořit příjemnější pracovní prostředí.

Produkce kyslíku

Pokojové rostliny produkují kyslík a odstraňují oxid uhličitý, aby vytvořily zdravé prostředí, ve kterém se lidé cítí dobře.

Pokojové rostliny vhodné do bytu

1. Fíkus Benjamina

2. Fíkus ginseng

3. Dracaena

4. Spathiphyllum

5. Philodendron

6. Sansevieria

7. Aglaonema

8. Monstera

9. Begonie

10. Syngonium

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem Ostrov Inspirace.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  26. prosince 2022

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky