Rekuperace zajistí odvětrávání a čerstvý vzduch v místnostech

Adam Valový
22. září 2020
2 minuty čtení

Pokud se pouštíte do stavby rodinného domu, zřejmě hledáte i inovativní a moderní technologie, které vám ušetří a zároveň zajistí příjemné bydlení. V tomto ohledu je velice oblíbená rekuperace, která nahrazuje klasické větrání okny. Vyznačuje se vysokou efektivitou a účinností.

 

Víte, jak funguje rekuperace vzduchu? Zjednodušeně řečeno přivádí čerstvý vzduch do interiéru, aniž byste museli otevírat okna. Šetří energii, zbavuje vzduch alergenů a vytváří příjemné mikroklima ve všech místnostech.

 

Jaké výhody má rekuperace?

Proč je tedy rekuperace do bytu tak oblíbená? Důvodů je hned několik. Předcházíte vzniku plísní a množení bakterií. Rekuperace totiž hlídá stálou teplotu a přiměřenou vlhkost. Do plic se nedostane tolik obávaný radon, jenž často proniká z podloží. Jelikož rekuperační jednotkydisponují filtry, dokážou zachytit alergeny, prach, pyl a další částice, což nadchne zase alergiky.

 

Princip fungování je naprosto jednoduchý. Rekuperační jednotka z místnosti odsává znehodnocený vzduch a vypouští ho ven z objektu, současně však nasává čerstvý vzduch zvenčí a přivádí ho do místností. Čerstvý vzduch však od odpadního přejímá teplotu, aby se pokojová teplota nesnižovala, jako je tomu při větrání okny. Ušetříte tedy i na energiích za vytápění.

 

Rekuperace do bytu od značky Aldes

Pokud jste se do dané technologie rozhodli investovat, nadchne vás rekuperace Aldes. Uvedená značka má v nabídce několik různých modelů, které se liší svými funkcemi. Jestliže se v daném segmentu neorientujete, tudíž ani netušíte, po jaké variantě sáhnout, nechejte si navrhnout řešení od specialistů.

 

Obraťte se na společnost 4heat s.r.o., která nabízí právě rekuperační jednotky od Aldes. Připraví vám projekci na míru a zrealizuje i samotnou instalaci.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky