Tipy a rady

ReSTARTujte se – nové tempo vám pomůže nasadit motivační diář

Nedávno jsem četla zajímavý průzkum o tom, že největších úspěchů v životě nedosahují ti, co prošli základní a střední školou s jedničkami, ale trojkaři. Tedy ti, co mají motivaci snažit se být lepšími, ne ti, kterým to jde samo. Motivace je pro život velice důležitá. Chtěli byste… Za tyto tři tečky lze dosadit cokoli. Avšak jakmile vám bude chybět motivace, nemusíte to ani dělat. Nejspíš zůstane u toho „chtít“. Naučit se pracovat na vlastní motivaci je tedy velice důležité.

Už zase začínáte?

Přijde další pondělí, je tady opět prvního v měsíci, nebo začal nový rok. Tyto mezníky jsou pro nás obvykle důležité jako start pro něco, co chceme konečně udělat. Klidně to mohou být přízemní touhy, malichernosti nebo životně důležité věci. Rozhodně ale nevykročte s tím, že si do „to do listu“ sepíšete úkoly. Navíc tak, že je nebude reálné splnit. Zkuste jít na to jinak, kreativněji. Pomocí motivačního diáře.

Motivační diář jako reSTARTér

Motivační diář rozhodně není nic, co by se podobalo tomu klasickému diáři, který se vám snaží nalinkovat, kdy co musíte udělat, kdy kam musíte jít a spousty dalších „musím“. Motivační diář, jakým je Deník 365 START, vám dává prostor. I proto v něm nenajdete dělení na dny, týdny a měsíce. To je vždy jen na vás. Dokonce zde nemáte ani standardní linky, protože motivační diář vám nechce nic nalinkovat. Místo toho zde máte jenom nenápadnou tečkovanou síť, která vám umožní kreativně organizovat své touhy i svůj život.

Abyste podstatu motivačních diářů pochopili a též se inspirovali tím, jak se dá díky nim dosáhnout svých životních cílů ­– těch krátkodobých i dlouhodobých, podívejte se na to, jak s nimi pracují třeba známí blogeři.

Nečekejte, začněte!

Výhodou motivačního diáře je, že nemusíte čekat na další pondělí, na nový měsíc a už vůbec ne na nový rok. Podle hesla „Dnes je první den zbytku tvého života“ si začněte plnit své sny hned. Diář Deník 365 START vám k tomu nabízí mnoho chytrých pomůcek: samolepky, hmatníky, roční přehledy, index pro přehled, pravítko, praktické kapsičky, poutko na propisku i záložky.

A ode mne jedna rada na závěr: kupte si hezký set gelových tužek. Svět totiž není černobílý a s barvami nás překonávat sami sebe bude bavit mnohem více.

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Vůně, které léčí: Nejlepší byliny pro aromaterapii

Od zábavy po strategii: Ideální hry pro Vaši dovolenou na horách

Začněte s přípravou s předstihem a užijte si vánoční pohodu

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *