Skupina Tak co představila revoluční videoklip. Vytvořila ho uměla inteligence!

Adam Valový
4. listopadu 2023
2 minuty čtení

Česká kapela představila svůj nejnovější videoklip a udělala to tak trochu jinak než všichni ostatní. V době, kdy většina kapel stále spoléhá na klasické postupy a režijní týmy, se rozhodla k vytvoření svého videoklipu využít pokročilou umělou inteligenci.

V klipu k písni „Tak co?“ nenajdete skutečné herce a herečky. Zapotřebí nebyl ani štáb s režisérem, producenty a dalšími jinak nezbytnými personami. Místo toho je projekt dílem umělé inteligence, konkrétně systému GEN2 Midjourney 5.2. Tvůrcem tohoto inovativního projektu je Petr Salaba, který tímto krokem posouvá hranice ve světě tvorby videoklipů.

Klip vytváří hypnotický zážitek, který má diváka zasáhnout. Autor zvolil atmosféru deště, stínů a neonů, což se nejen hodí k písni, ale také tvoří vizuální dojem, který umělá inteligence zpracovává s výjimečnou dovedností. Salaba využil nástroj na simulaci obecných fyzikálních jevů, což umožňuje klipu přenášet emoce.

Přestože text písně nijak explicitně nezmiňuje technologie, v klipu se objevuje motiv virtuální reality, který symbolizuje odloučení a touhu po kontaktu s druhým člověkem. Tímto způsobem klip ukazuje, že i ve světě neustálého propojení a technologického pokroku může být esenciální prázdnota.

Je třeba zdůraznit, že tento klip se výrazně liší od většiny videoklipů vytvořených umělou inteligencí, protože autor nepoužil žádnou konkrétní vizuální předlohu ani klasické animační postupy. Je to jistě krok vpřed ve vývoji hudebních videoklipů.

Co si o tomto AI videoklipu myslíte vy? Může to být budoucností hudebních videoklipů? Jistě je to zajímavý a odvážný experiment, který otevírá nové možnosti v kreativním využití umělé inteligence ve světě hudby a vizuálního umění.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zábava,

Poslední aktualizace:  4. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky