Příroda a zvířata

Smrtící kráska vypadá jako kobra a pochutnává si na otravném hmyzu

Letní pohodičku na zahrádce může pokazit všudypřítomný hmyz. Ačkoliv nepochybujeme o významu každého živého tvora, čeho je moc, toho je příliš. Ale jak se s mouchami, vosami a dalšími zástupci hmyzí říše efektivně vypořádat? Způsobů je více, ale pokud jde o opravdu elegantní řešení, máme pro vás perfektní tip. Znáte Darlingtonii kalifornskou?

Darlingtonie kalifornská je jediný druh svého rodu. Krásná masožravá rostlina roste na malém území v kalifornském Oregonu a byla objevena v roce 1841. Tato vytrvalá a téměř 90 cm rostlina bývá pro svůj zjev nazývána „kobří lilie“ (angl. Cobra Lilly). Mouchám, mravencům i ostatním hmyzákům nabízí slaďoučký nektar, který je však může přijít draho. Pokud se hmyz dostane příliš daleko do nitra hlavice, zpátky se nevrátí. Enzymy mikroorganismů žijících na rostlině se postarají o rozklad kořisti a darlingtonie následně vstřebá produkty rozkladných procesů.

Pěstování kobří lilie není složité, a proto jde o poměrně rozšířenou masožravku. Vyžaduje však vlhkost a určitou ochranu před vysokými teplotami. V každém případě jde o velmi atraktivní rostlinu, jejíž přítomnost rozzáří každou zahradu. Nehodilo by se jich pár i na tu vaší?

Další články

Na co se připravit než si přineseme domů kotě

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *