Bydlení a styl

Střecha je užitečná i uprostřed zahrady

Zahrada je místem, které můžete zcela proměnit k obrazu svému. S trochou snahy z ní lze udělat zelenou džungli, ráj pro pěstitele, dětské hřiště, případě místo ke konání večírků.

Realizovat posledně jmenovanou možnost lze asi nejsnadněji, i když jak se to vezme. I tvorba zahradního posezení pro více lidí může být náročná i drahá. Hodně záleží na tom, jak si celý projekt představujete.

Základ je nábytek

Posezení bez odpovídajícího nábytku by nedávalo smysl, nechcete-li tedy sedět na špalcích. K tomuto účelu můžete použít docela levné a zároveň prostorné venkovní lavice. Sehnat se dají v každé druhé prodejně se zahradním nábytkem.

Levnější jsou pak už jen plastové židle, potažmo stůl. Sice vám je může kdykoliv odnést silnější vítr, na druhou stranu ovšem stojí jen pár korun a hodně vydrží. Zvláště voda nemá na plast žádný zásadní vliv.

Hodně poptávaný je i nábytek z ratanu. Ten ale není levný vůbec, avšak pouze pokud máte zálusk na nový. V případě použitých kousků se může cena smrsknout i na polovinu, někdy i méně.

Vhodné zastřešení

Aby na vás nepršelo, případně vás zbytečně neobtěžovaly sluneční paprsky, rozhodně investuje své peníze do nějaké formy zastřešení. Ideální je k tomuto účelu použít zahradní dřevěný altán.

Tento druh konstrukce je v zahradách, na dvorcích i v parcích běžným standardem. Altány navíc fungují i jako dekorace, což je výrazné plus, když chcete, aby vaše zahrada vypadala skutečně k světu.

O něco praktičtější alternativou je přístřešek na auto. Dá se dobře použít i jako velká pergola, kam lze umístit skutečně velkou společnost. A v zimních měsících poslouží přístřešek jako kryt pro váš vůz. Oproti garáži sice nemá stěny, avšak nejedná se vyloženě o nevýhodu. Takto vaše vozidlo alespoň snáze uschne, čímž se vyhnete potížím s korozí.

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *